| Marius19980 a întrebat:

Hei, cateaua mea a nascut aseara un pui (prima nastere) si acum, dupa cateva ore, urla si plange incontinuu. Ce are? Este normal?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce are?
Nu poate sa nasca pe ceilalti pui, are nevoie urgenta de veterinar ca moare altfel.

| adryang78 a răspuns:

A fătat doar un singur pui? Ar fi mai bine s-o duci la veterinar, e posibil să mai aibă și să nu poată să-i fete.

| Dragobeta a răspuns:

Sper ca ai dus catelusa la veterinar. Deja erau cateva ore cand ne-ai scris? Nici o catelusa nu face un singur pui. Mai are si nu poate naste. Ce durere!

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Salutare! intr-adevar cum au spus si ceilalti, este o urgenta ce povestesti tu aici. Este extrem de rar ca o catelusa sa nasca un singur pui, medical ii spune "Single puppy syndrome". Exista riscul ca sa mai aiba pui, poate vii sau morti. Mergi la primul veterinar pe care il ai aproape sa ii faca o ecografie. Cu stima!