| VoiculescuRuxandra a întrebat:

In urma cu doua luni sora mea a adoptat un catelus(rasa comuna), parintii au fost de acord sa-l adoptam cu conditia sa-l tinem la noi in camera. Momentan catelul face pipi pe covorasul lui insa pana acum mai facea si pe covor.Noi am sters de cate ori vedeam ca face si am si curatat tot covorul de cateva ori de atunci insa problema e ca mirosul de urina tot persista si miroase foarte urat in toata camera. Imi poate da cineva o solutie cu ce as putea sa curat covorul ca sa scap de miros?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Acid azotic, acid de decrustrare pentru centrale termice, soda caustica, dar cu ochelari la ochi de protectie si manusi la mai
VEZI CA VAPORII TOPESC PLAMANII!
Asa se omora condamnatii la moarte in america prin topirea plamanilor cu aceste gaze.
asa ca ai grija sa fie deschise usile geamurile mai bine faci treaba asta fara

il freci de la distata cu mopul
apoi dai cu furtunul cu multa apa

asta este solutia extrema

ATENTIE A SE RESPECTA PROTECTIA MUNCII!

| Eireann a răspuns:

Bicarbonat de sodiu. Presara pe covor ( de preferat cand nu e cainele in camera sa nu il adulmece). Lasa 1 ora sau 2 sau cat poti si apoi aspiri.

| armiaso a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DQ5MK7BBM/

nu neaparat de la acest comerciant dar exista solutii