| IoaNa1428Dmd a întrebat:

am si eu o problema.
Pisicuta mea a facut pipi in fotoliu. Am sters cu otet, iar la cateva zile a facut din nou acolo. Am sters cu apa, apoi cu otet, am dat din nou cu apa, apoi cu sapun...din nou cu apa si gata. Nu a mai facut in fotoliu.
Problema este ca miroase ingrozitor si acum fotoliul. Nici nu poti sta in el fara sa sesizezi mirosul ingrozitor de urina. Ce sa ma fac?! Nu stiu cum sa mai curat sau cu ce spray-uri sa mai dau. Aveti vreo idee? Ceva ieftin...sa pot sterge repede?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai cum sa scoti mirosul. Daca poti spala la temperatura inalta pernele si husele, altfel va trebui pur si simplu sa renunti la fotoliu

| LPCTSTR a răspuns:

Arunca pisica si fotoliul.
Nu mai ai ce face.
Poti incerca la spalatorie sa vezi daca spala la temperaturi mari.

| xerxes1 a răspuns:

Prima data cand a facut pipi daca ii bagai nasucul acolo in fotoliu intelegea ca nu este wc-ul ei.
Acum este convinsa ca este locul ei si ca are si servitor care curata dupa ea.

| IoaNa1428Dmd explică (pentru xerxes1):

A primit o bataiță dupa intamplare. Intelege ca greseste...dar nu stiu ce sa fac, nu a mai facut niciodata unde nu trebuie.

| xerxes1 a răspuns (pentru IoaNa1428Dmd):

Vrea mai multa atentie.