| Cristi3777 a întrebat:

Salutare la toata lume, ma poate ajuta cineva cu o curiozitate? De unde se poate achiziționa o maimuta capucin? laughing)
E o întrebare serioasă si m-ar ajuta mult o informație, stiu ca e ilegal sa deții dar riscul e asumat de mine.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi in una din tarile astea si ai sa gasesti.
„Maimuța capucin face parte din familia Cebidae alături de alte 14 specii. Trăiește în zona tropicală și subtropicală din America Centrala și de Sud, dar și în țări ca Argentina Bolivia, Brazila, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Honduras, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Venezuela".

| Violleta2022 a răspuns:

Gasesti in: India, Tailanda, Vietnam, Laos, jungla... samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De nicaieri ca e ilegal sa detii animale exotice in Romania.

| TheGentleman a răspuns (pentru suntserios):

Nu neapărat ilegal, dar îți trebuie o serie de documente precum aviz CITES (Convention on International Trade in Endangered Species) care se obțin foarte greu

| Lioana a răspuns:

Nu are cine sa-ti faca dezordine in casa? laughing

| Hakimi a răspuns:

Mergi prin Brazilia frate si furi una de pe strada