| DenisIonut01 a întrebat:

Salutare, oameni faini!
Am cumparat un pestisor betta si as dori sa știu: daca am dat mancare prea multa pestelui, mai are pe fundul bolului, intrebarea este daca ii mai pun sau mananca de acolo? Si apa cand o inlocuiesc? Ar fi mai bine sa pun apa de pompa? Alte sugestii/detalii? Merci

Răspuns Câştigător
| Florinborza21 a răspuns:

Apa ii poti pune si de la robinet ii poti pune si vreo 3 picuri de albastru de metil, mancarea ii poti da de 3 ori pe zi depinde cat de mare tie pestele daca are peste 4 cm ii poti da cat prinzi intre 2 degete mancare si daca are mai putin de 4 cm ii dai mai putin. Sper ca ti-am fost de folos cu sfaturile.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 explică:

Da nu zici ca ai dreptate? Ma si intreb de ce pana mea mai tin astia TPU deschis daca toata lumea raspunde cu raspunsuri inteligente "google exista" "google te ajuta" PLM!

| DevilNight01 a răspuns:

Apa sa ai pui de la robinet asta nu conteaza si nu trebuie sa ai dai multa mancare la peste daca pica pe jos putem spune ca e prea tarziu ai dai mancare cand manaci si tu (cand te scoli, injur de 2-3 si seara cand te culci) pestele trebuie sa prinda mancarea de sus inainte sa cada apa trebuie schimbata cand vezi ca se murdareste (cand devine galbena spre verde) si vezi ca apa sa fie mai bine rece decat calda si sa aiba aer in ia (pentru asta trebuie un aparat de bagat aer in apa...) bun sper ca te-am ajutat si ai dai pestelui pana cand vezi ca nu mai vrea sa prinda