| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Se poate imperechea o nimfa cu un perus?

Răspuns Câştigător
| smiledontbesad a răspuns:

Nu in mod normal nu, dar exista cazuri una la 10000, foarte rar se pot incrucisa specii diferite

2 răspunsuri:
| Daniel7799 a răspuns:

Nu.

| Vlad-dan_Perianu_1968 a răspuns:

Ba se pot împerechea. Eu am 6 nimfe și 12 peruși iar o femelă de nimfă se împerechează de zor cu un mascul de peruș. Când spun „se împerechează", mă refer la actul în sine, dus până la capăt și nu doar o simulare, așa cum am crezut eu inițial. Desigur, ouă încă nu am văzut să facă, dar de ce nu? Practica încrucișârii speciilor este ceva vechi, dacă ne amintim de hibrizii obținuți prin încrucișarea unei cănărițe cu un mascul de sticlete sau cu o altă pasăre autohtonă. Un singur aspect trebuie avut în vedere, hibrizii rezultați vor fi sterili, ca și în cazul catârilor.