| sweetlollypop a întrebat:

Se ingrijeste usor o pisica in apartament? Imi recomandati vreo rasa sau o pisica normala? E usor de curatat litiera? As mai vrea niste sfaturi... FUNDITA! :*:*love struck:X

Răspuns Câştigător
| crazygirl_2204 a răspuns:

Pisica e usor de ingrijit mai ales ca e curatica, face treaba la nisip si mare treaba nu ai cu ea. am avut si pisici de rasa si pisici normale, eu ce am observat e ca cele de rasa sunt fitoase, majoritatea si la mancare si sunt asa mieunate happy pisicile normale sunt mai ok. oricum parerea mea e ca un motan ar fi cel mai potrivit deoarece e mai dragastos, dar atentie neaparat sa il castrezi happy neaparat, motanii miros foarte urat, adica marcheaza teritoriul spreeaza cu urina peste tot si miroase ingrozitor. pisica in schim nu trebuie sterilizata neaparat, ea nu miroase, dar sfatul meu ar fi un motan!winking

2 răspunsuri:
| Ð0ℓySh a răspuns:

Adaug la ce a zis ''crazygirl''-- de obicei pisicile dorm ziua iar seara se joaca,este periculos sa le lasi in dormitor peste noapte deoarece ele vad cum respiri, cred ca este soarece si ataca. Daca nu lasi pisica sa intre in dormitor sau in bucatarie, miauna,(se napustesc asupra persoanei care doarme,''in special la gat'')zgarie usile, daca ai mocheta/covor este foarte urat deoarece isi ascut unghiile in ea/el.Eu am o sofa in living si toata este zgariata.
P.s (nici nu'mi plac, nici nu'mi dispac pisicile)
Mie imi mai aduce vecina 2 pisici, cand ea merge in vacanta (de obicei in fiecare weekend)

| CristianCristian322 a răspuns:

Mai bine iti iei un perus, sunt foarte ascultatori frumosi si nu fac mizerie decat in cusca!