| Y1u2l3y4a5 a întrebat:

SE PRICEPE CINEVA LA PASARI?
Am 2 canari (femela si mascul) si acum cateva zile am vazut ca femela si-a agatat piciorul intr-o chestie de la colivie si dupa aprox. un minut s-a eliberat asa ca nu m-am gandit ca e nimic grav.Astazi am observat ca pasarea nu se prea misca,isi tine ochii inchisi(isi deschide ochii uneori),s-a umflat in pene si nu zboara, sta doar intr-un colt al coliviei.Nu stiu ce sa fac. Poate si-a rupt piciorul...nu stiu.Maine vreau sa merg la veterinar dar faza e ca nu stiu daca o sa mai traiasca pana maine.Nu stiu ce sa fac, help.

1 răspuns:
| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a răspuns:

Incearca sa te joci cu ea, sa-i atragi atentia.Probabil o fi si obosita..si a mea si-a prins o gheara in colivie si i-a dat sangele si era umflat, dar ia trecut repede...