| aigi1 a întrebat:

Buna ziua am si eu un iepuras mic rasa cap de leu din cate mi-au spus niste oameni si nu stiu ce sa ii dau de mancare i-am dat niste foi de varza morcov si putina iarba dar am improvizat o cusca si tot sare din ea dar am rezolvat are la fund ziare nu stiu ce sa fac cu el ca l-am primit cadou

Răspuns Câştigător
| Vet a răspuns:

Trebuie sa-i iei o cusca adecvata de la pet-shop, cu ziarul este ok, hrana lui trebuie sa fie bogata in fibre si anume:frunze de legume proaspete, frunza de morcovi, de ridichi si legume de asemenea morcovi, varza, laptuci, dovleac.Incearca sa eviti produsele fainoase in cantitati mari deorce poate avea tulburari gastro-intestinale.Trebuie sa-i dai apa proaspata si sa i-o schimbi in fiecare zi si macar odata sau chiar de 2 ori pe saptamana sa-i dezinfectezi vasul in care ii dai apa.In legatura cu ingrijirea lui:ar cam trebuii pieptanat in fiecare zi, verificat de purici etc.In rest se creste ca orice animal de companie:vorbesti cu el, te joci cu el, nu il bruschezi si foarte improtant:nu-l tragi de urechi.

2 răspunsuri:
| Hadley a răspuns:

Http://iepuri.decrescut.ro/
Situl acesta este un ghid complet pentru cresterea iepurilor
Succes!

| CHAMAH7_6371 a răspuns:

Damil mie daca il mai ai? Iti platesc id de mess chamah7