| DenisIonut01 a întrebat:

La agaponis am voie sa le dau lubenita? laughing

p. s azi le-am dat: banana, mar, para, morcov si cateva fire de iarba laughing
app creca ia are ceva in burta ma refer la pui ca sta in cuib mult timp si inauntru nu are oua dar pe el nu il lasa mereu sa intre il bate

vreau doar sa stiu stiu daca am voie sa i dau lubenita si alte detalii ce am voie sa le dau mersi.

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Poti da un edit sa scrii ca lubenita este pepenele verde, pentru necunoscatorihappy. Hrana este compusa, in mare parte, din seminte (de foarea soarelui, mei, canepa, iarba, castraveti, dovleac, lubenita, spanac etc.), insa au nevoie de fructe si legume pentru necesarul de vitamine. E luata de pe net si din cate stiu, mananca la fel ca si perusii. Vara mea are perusi si le da si lubenita.