| Ghostbuster77777 a întrebat:

Stie cineva unde pot sa cupez urechile cainelui in Craiova ( stiu ca nu mai e legal)

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da nu mai bine le tai pe a tale? Stii ca o procedura barbară care nu ajuta cu nimic, nu?

| ReddY25 a răspuns:

Urat

| Eireann a răspuns:

Nu nimai ca nu este legal, este ilegal si pedepsit. De ce vrei sa le cupezi?

| Azxten a răspuns:

Cuparea urechilor la caini este infractiune prevazuta de art. 25 din Legea 205/2004! Cei care mutileaza cainii, in special cei de rasa, prin cuparea urechilor, taierea cozii sau alte modificari estetice, prin interventii chirurgicale, savarsesc o infractiune pedepsita de lege.