| Izy10eye a întrebat:

Sunt ingrijorata! De vreo saptamana hamsterul meu nu prea mai doarme.Cand ma uit in cusca lui,ori sta,mananca, se spala etc.
Doarme cam 2-3 ore ziua, iar noaptea se da pe roata de pe la ora noua pana pe la 4 cu pauze de 5-6 minute.Si nici nu prea bea apa.Ce sa fac? P.S.Nu i-am dat de curand morcovi ca sa nu ii fie sete.

Răspuns Câştigător
| Pikabu19 a răspuns:

Nu trebuie sa fii ingrijorata. Hamsterii sunt animale nocturne, adica sunt activi noaptea, iar ziua dorm mai mult. Si hamsterul meu face la fel, nu ar trebui sa fie vreo ingrijorare.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De unde stii ca el nu doarme daca tu dormi? Doarme cu siguranta, nu-ti mai fa griji.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Al meu dormea mai mult ziua si fugea la roata noaptea. Bine ca nu avea si partenera. Ca cine stie ce mai facea noaptea.

| Pikabu19 a răspuns:

Morcovii nu ii provoaca sete. Tocmai ii mai iau din sete, avand in vedere ca el mananca numai seminte care ii provoaca sete.

| Pikabu19 a răspuns:

In orice caz, nu ii da legume in exces, ca se strica la stomac