| anonim_4396 a întrebat:

Sunt lilieci cu rabie in Romania? Ies seara la alergat si mi-e frica sa nu ma muste/zgarie unul fara sa-mi dau seama si dupa sa-mi dea dedicatie preotul.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Liliecii au radar când zboară și nu se ciocnesc de tine și nici de preot.

| Anonimul12377 a răspuns (pentru sadrian46):

Ha ha

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul12377):

E foarte corect ce a spus domnul Sadrian, liliecii se ghideaza prin ultrasunete... orientarea liliecilor se datoreaza reflectiei ultrasunetelor emise de catre obstacolele întalnite în cale.
Ca sunt purtatori de microbi este adevarat si asta.
Dar nu iti face prea mari griji, asa si un caine te-ar putea musca cand esti la alergare nu?

| StoicAnalysis a răspuns:

Liliecii nu ataca oameni seara pe strada degeaba laughing. Ei se folosesc de ecolocatie pentru a se feri de anumite obstacole in timpul zborului. Ei chiar fug de oameni daca au unde. Doar daca esti inchis in pestera cu ei o sa te atace, pentru ca nu au unde sa fuga.

| sammie a răspuns:

Liliecii nu vin la tine fără niciun motiv.

| pufulescu0o a răspuns:

In Romania eu mi-as face griji in legatura cu cainii vagabonzi. Aceia sunt o gramada si exista si mai mare posibilitate de a avea rabie.
Posibilitatea de a fi muscat de un liliac turbat, in Romania, este aceeasi cu cea de a fi lovit de traznet!
Apropo, la vampiri infometati, extraterestri care cauta cobai umani si agenti KGB te-ai gandit?