| Bergan a întrebat:

Dacă mă zgârie pisica pot da in rabie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar atunci poti lua rabie, daca te raneste (cu rana deschisa) un animal infectat cu rabie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, mai ales ca este pisica ta si o stii de mica i ai facut toate vaccinurile, ea se joaca stai linistit, ce rasa este pisoiul?

| Violleta2022 a răspuns:

De la zgarietura unei pisici poti face infectie, dar nu rabie.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Dismally a răspuns:

Poti lua doar daca este bolnava si pisica de rabie, altfel nu.

| Brizbriz a răspuns:

Da, poti sa te enervezi RAU DE TOT, adica tot un fel de rabie

| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Nu rolling on the floor, rabia se ia de obicei de la muscaturile de sobolan

| Ree07189 a răspuns:

E o pisica nu e chiar asa periculoasa

| Justme12344321 a răspuns:

Nuuuu

| Justme12344321 a răspuns:

Nu, eu cand merg la mama la tara ma joc cu toate pisicile din curte si ma zgarie, muscalaughing si n-am patit nimic.