| Minecraft93 a întrebat:

TPU am 3 intrebari despre zebre australiene
1.Cum le imperechez?
2.este nevoie de un cuib (daca vreau sa le imperechez)
3.cum diferentiez femela de mascul?

Răspuns Câştigător
| florentina_9904 a răspuns:

1. le imperechezi punandule in aceiasi colivie dar lasa-i sa se obisnuiasca unul cu celalalt
2.da este nevoie de un cuib il cumperi de la pet shop cu aprox20-30 lei
3. dupa nas femela il are mai deschis si cateodata ii se usuca sper ca ti-am fost de ajutor

6 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

1)Se imperecheaza ele nu tu.Poi simplu daca au stat impreuna cateva luni, se pot imperechea.
2)Da este nevoie de unu cu adapost gen dala cu gaura nu cuib normal.
3)Masculu are o pata rosie-maronie pe cap langa ochi i-ar femela nu.
Si ca sa iti faca ouo e foarte important sa ai cusca spatioasa 80-100 cm, sa nu fie tinute in galagie, in stres adica langa tv, pc...Deci trebuie tinute intr-un loc linistit.
Daca ai alte nelamuriri intreaba-ma.

| Minecraft93 explică:

Multumesc de raspunsuri

| Minecraft93 explică:

Si pentru un mascul si o femela cat de mare ar trebui sa fie colivia?

| Minecraft93 explică:

Dar masculul trebuie sa aiba neaparat pete rosii spre maro? am unul cu pete negre? este femela sau mascul?

| codrutapentelescu a răspuns (pentru Minecraft93):

Daca are pete pe obrajori indiferent de culoare este baiat.