| Klaryssa a întrebat:

TPU as vrea sfatul vostr.Eu ador cateii, Imi doresc unul de la 3 ani dar parintii nu vor sa m-il cumpere nici cum.Am facut tot ce era nevoie,am fost responsabila, cuminte ect....Cum sa ii conving pe ai mei sa imi i-a un catel?

Răspuns Câştigător
| CataKiru14 a răspuns:

De fiecaredata cand vrei ceva arata-le parintilor ca esti responsabila si ca nu il vei neglija, ao fi cel mai bine daca ai strange tu bani pentru catel asta ar pune capac si sigurti va lua, multa bafta!

12 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Animalele de companie necesită îngrijire specială şi costă mulţi bani.Pe lîngă faptul că năpîrlesc, mai fac şi gălăgie.sunt multe motive pentru care părinţii nu-ţi răspund dorinţei.Trebuiesc vaccinaţi,duşi la tratamente,etc.În schimb, nu te poţi bucura de compania lor, timp îndelungat.Îi pui la inimă, iar cînd vine vremea să vă luaţi adio, este exact ca şi cum ar deceda un membru al familiei.Mai gîndeşte-te înainte de a face un pas.E ca şi cum ţi-ai dori un copil.Stai de vorbă cu părinţii, cred că unul dintre ei, a avut parte de un animal de companie.Nu te sfătuiesc să renunţi, doar ţi-am spus ce va urma în cazul în care vrei cu adevărat să adopţi un căţeluş. Poate că dacă totuşi părinţii ţin morţiş să nu faci pasul, îl vei putea face cînd vei avea casa ta.Te înţeleg, am trecut şi eu prin asta.

| Klaryssa explică (pentru trăncănici):

Paiii......sincera sa fiiiiu big grin...cand am avut 4 ani mama mi-a luat un labrador gold de ziua mea pe care l-am numt Apollo (regele marii ) si a inceput sa muste mobila ect si mama l-a dat inapoi, dar acum sunt mare bine poate nu sunt cea mai responsabila persoana dar. big grin un rotvailler ar fi un bun exercitiu pentru mine happy

| paulacarry a răspuns:

Decat sa vrei sa cumperi un catel mai bine adopti unul, faci si o fapta buna si economisesti bani adica ce ca e gratis.

| alymitu a răspuns:

Bate-i la cap in fiecare zi laughing Promite-le ca o sa fii cuminte ca o sa iei note bune la scoala. Plangi laughing.
Mie mi-a mers.
Succes :*.

| Klaryssa explică (pentru alymitu):

Nu a mers, fac asta de la 6 ani in coace, de cand ma stiu am fost cuminte, am luat premiul 1 de fiecare data la scoala si la 6 ani jumate am si plans pentru un rotvailler si am fost pedepsita fara televizor 2 saptamani big grin

| alymitu a răspuns (pentru Klaryssa):

Imi pare rau sad. Incearca sa pari trista. Si o sa te intrebe ce ai si tu spui ca te simti singura. Si ca ai vrea un catelus. Poate asa merge puppy dog eyes.

| Klaryssa explică (pentru alymitu):

Wooow! Geniala idee! Din pacate am dat deja funda...O sa te tin minte si la urmatorul raspuns o sa iti dau funda.Multumesc mult! :*

| alymitu a răspuns (pentru Klaryssa):

Nu e nevoie :d. Ma bucur ca am putut sa te ajut :*.

| Lovatics a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Starnge banii pentru el singura, si arata-le cat de grijulie ai fi. Crede-ma va merge:*

| Cata_Yonut_1995 a răspuns:

De fiecaredata cand vrei ceva arata-le parintilor ca esti responsabila si ca nu il vei neglija, ao fi cel mai bine daca ai strange tu bani pentru catel asta ar pune capac si sigurti va lua, multa bafta!

| jenifersara a răspuns:

Cati ani ai? poti sa strangi bani si daca nu iti ajung, roaga-i sa iti imprumute si o sa ii dai inapoi.