| Iustinian_Ciornei_2000 a întrebat:

Un caine pe care pot sa il tin la apartament iar in weekend si in vacante la sat de talie mare? Sa fie si usor de intretinut.

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Amstaff, border collie, boxer, brac german, bulldog englez. caniche, chow chow, cocker spaniel englez, dalmatian, doberman, fox terrier, golden retriever, husky siberian, labrador retriever, schauzer, shar pei. sau chiar un maidanez si el e de rasa. toti caini sunt de rasa dupa parerea mea. Si pot sa fie si usor de intretinut.

| EkToR a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Sunt de acord cu tine in privinta raselor.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Dog german arlechin.

| Helpmeforfree a răspuns:

Malinois(Ciobanesc Belgian Malinois). Cainele perfect pentru paza, pentru companie, pentru copii, etc.pot oferi orice informatie despre malinois

| EkToR a răspuns:

Dupa parerea mea un caine de talie mare nu poate sta in apartament adica poate da e mai greu de intretinut adica la plimbat trebuie sa iti petreci o buna parte din zi sa il plimbi dredema ca si eu am un cane corso si era destul de greu acum stau la casa si e mai bine si pentru mine si pentru el.
Poti sa iti iei un Cane corso mie mi se par niste caini foarte frumosi si afectuosi sau un pitbull.
Eu de ex am un Cane corso, pitbull si un bulldog englez sunt foarte mandru de ei si se inteleg foarte bine au destul loc de joaca etc...
Sfatul meu e daca vr un caine de talie mare trebuie sa ai timp sa il plimbi daca nu unu de rasa mica sau medie e mai ok de ex bulldog englez/francez.