| iolkop a întrebat:

Unde pot gasi ham pentru papagali de vanzare? Papagalul e agapornis(putin mai mare ca perusul). Lesa poate fi si second hand!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai nevoie de ham?

| iolkop explică (pentru anonim_4396):

Sa il scot la plimbare happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru iolkop):

Doamne cum sa faci asa ceva? Il chinuiesti. Si eu am avut papagali si inchideam geamul la camera mea si il lasam liber prin camera.

| galma a răspuns:

Este destul de ciudat, pentru ca si eu am papagali si niciodata nu m-am gandit la asa ceva! de ce? Pentru ca, in afara de faptul ca pare patetic, este un chin pentru ei! De ce vrei neaparat sa il scoti afara pentru a-l plimba? Nu am mai auzit asa ceva..Sunt papagali,zboara! nu sunt caini sa mearga,,in cel mai fericit cazi, poti sa ii tai aripile si asa va merge, nu va mai zbura! Dar te sfatuiesc sa nu faci asta, pentru ca de fapt, ii chinui!