| sweetys a întrebat:

Urgent. Revin cu o alta intrebare despre catei. Care este cauza si cum se pot trata carceii la caine? I se incordeaza musciul de la piciorul din spate si il doare foarte tare( schelalaie). Cam la un interval de 20- 30 de minute. Funda

2 răspunsuri:
| LoloSkate a răspuns:

Mergi la medicul veterinar, iti va da niste pastile de calciu, pe care va trebui sa-i le pui in mancare. Pana ajungi acolo, tine-l la caldura si maseaza-i locul ala. Chiar daca o sa schelalaie si o sa il doara pe moment, e bine sa ii faci masaj pentru a intinde muschiul respectiv. Dar oricum, mergi cat mai repede la medic cu el, nu vreau sa te sperii, dar am o prietena care a avut un catel cu epilepsie. iar simptomele au aparut din senin.
Ai grija si sper sa rezolvi! happy

| viotedy a răspuns:

Calciu de la farm.veterinara,daca n-are ceva mai grav-neurologic, ii trece cu calciu.