| Wizard68 a întrebat:

Bună am un cal. La piciorul stâng din spate i-a crescut un os(un fel de carne străină) la genunchii (asa se spune la mine în zona) uni spun ca din cauza ca a tras prea tare. Vreu sa știu dacă se poate trata sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Cel mai bine intrebi un veterinar sau pe cineva care se pricepe bine la cai. Pana vei gasi aici raspunsurile corecte, va suferi calul, asteptand un raspuns cat de cat...

| Wizard68 explică (pentru anonim_4396):

Domnule veterinari din ziua de azi sunt ca doctori de oameni. Pana nu mori nu te baga în seama. Eu am întrebat ca poate a mai pățit cineva la cai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wizard68):

Eu te cred ce zici.De acea am zis sa intrebi pe cineva real, adica persoane din jurul tau, ca in baza raspunsurilor de aici, vezi cat trebuie sa astepti si nu-ti scrie numeni nimic.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc mult pentru funda. Sper ca ai rezolvat problema.Toate cele bune iti doresc.