| carinastefi a întrebat:

Buna TPUhee hee am o intrebarehappy deci eu cand ma intind noaptea sau dimineata ma iau carceii la pulpe...si doare ingrozitor de tare...stiti cumva de la ce se fac?

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Carceii sunt un efect al lipsei de calciu. Iti recomand o cura de calciu si magneziu

2 răspunsuri:
| Kristina_3133 a răspuns:

Se fac si de la pozitia incorecta a oaselor cateodata.

| Ajna a răspuns:

Carceii pot fi foarte durerosi, sunt de fapt contractii musculare involuntare datorate unui dezechilibru mineral, in principiu Calciu, Magneziu si Potasiu. Poate avea si cauza de suprasolicitare si oboseala musculara. Exista suplimente nutritive in combinatii specifice pentru carcei. Pe langa astea poti folosi si geluri cutanate(in combinatie cu mineralele amintite) precum Puterea Ursului, Fastum gel daca ai facut efort in ultima vreme. Multa sanatate!