| anonim_4396 a întrebat:

Va plac animalele? daca da care? ce animale aveti acasa? mie imi plac mult cand cresc mai mare doresc sa infintez o campanie pentru protectia animaleleor!

Răspuns Câştigător
| annie_9752 a răspuns:

Daca intr-adevar doresti sa faci asta, felicitarile mele! Acum sa incep sa raspund la intrebari:
1.Nu imi plac, ci le ador!
2. Absolut toate, pentru ca toate sunt niste suflete nevinovate.
3.Am un catel(pe care il iubesc din toata inima).
Daca vei infiinta acea campanie despre care vorbesti, te rog sa ma ai in vedere! Sunt alaturi de oricine care are gandirea ta si marturisesc ca persoanele ca tine ma fac sa fiu mandra de nationalitatea pe care o am!

Felicitarile mele! O zi buna!

19 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Eu iubesc toate animalele. Acasa la mine am o bichonica de 5 luni, acasa la mama am o testoasa de Florida de 4 ani si un motan de 12 ani (au fost ale mele cat am stat acasa, dar nu am putut sa le iau cu mine la facultate si apoi s-au atasat mai mult de mama, asa ca i le-am lasat ei chiar daca acum as avea posibilitatea sa le iau), acasa la socri am un iepure, 8 pisici si un caine. In viitorul apropiat as vrea sa-mi iau pesti... Mai lipseste ceva? :d

| Roby67 a răspuns:

Am un sarpe, kornnatter.

| manuelaaa a răspuns:

Am 2 caini (unul de paza nul de companie) si 2 pisici happy si mie imi plac mult dar animalele mele preferate sunt CAINI

| andreea_1536 a răspuns:

E bine daca iubiti animalele! si eu le iubesc si lupt pentru protectia lor. Tin sa va anunt ca cei care sunt interesati pot venii pe 30 aprilie, vineri la ora 11 in fata la primarie este un miting pentru protectia animalelor.pentru ca inca nu s-a aprobat legea marinescu 2 si s-au pus in dezbatere niste legi ingrozitoare cum ca animalele tebuie amorate prin electrocutare sh mai multe. daca doriti detalii dati add animalprotect22 si cine este interesat sa se ocupe de cainii din adaposturi contactati-ma. Dar va rog mult veniti vineri in fata primariei pentru ca daca nu se vor aproba acele legi drastice.

| andreea_1536 a răspuns:

Apropo, tu cati ani ai?

| andreea_1536 a răspuns:

Http://mirunik-protectiaanimalelor.blogspot.com/ intatzi si voi... poate va intereseaza

| dhraqull a răspuns:

Am un iepure pitic alb si e o bestie, pe mine trebuie sa ma apaarati.

| danut a răspuns:

Iubesc toate fiintele, am pisici si catei.

| Zambet a răspuns:

Cateii si perusii...

Ii iubesc! love struck

| Roxy a răspuns:

Da...Ca imi plac animalele e putin spus...
Le Iubesc:X
Toate animalele...de la serpi pana la catelushi mici:X
acasa am 2 motani si o pisica si 2 catei...pe toti i-am
Si eu visez inca sa fac un spital Intr-un oras mare(deoarece orasul meu e cam micut si nesemnificativ pentru asa ceva) pentru toate. dar absolut toate animelele...pasari,serpi,catei,vaci,hamsteri,gaini.toate:X
Eu cred ca animalele sunt cele mai sincere fiintehappy si de aceea ele trebuie respectate si rasfatate si pupate in fiecare zi:X

| Stefania a răspuns:

Da:XAm 5 catelasi micuti adica pichinezi day dreaming... Le iubesc mult de tot pe toti 5happyAdor catelasi>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru rasp! acest subiect cu animalele este punctul meu sensibil as vrea sa:
1)sa se interzica coriadele
2)sa nu m-ai fie animalele batute
3)sa nu mai fie caini fara casa
4)sa nu m-ai fie animalele maltratate

Eu plang cand vad su aud ceva ca de ex:un om a bastut o pisica rau
Anul trecut la stirile protv arata niste baieti de 15-16 ani care luam o pisica de coada si o dadeau de perete atunci dintr-o data mi-au dat lacrimile sau arata la povestiri adevarate un cal bolnav cu rani si cum doctori i-au facut injjectie sa moara ca sa nu se mai chinuie si atunci am inceput sa plang! Doresc sa devin bogata dar nu pentru mine ci pentru animale. Vreau sa ridic o cladire cat se poate ea de mare, acolo vor fi medici veterin ari si mai multe chesti vom luaanimale de pe strazi, si vom da amende aspre vom lua caini si pisicile fara conditii vom aresta. vom da ani de puscarie.

PUTETI SPUNE CA E O GLUMA DAR PT MN E IMPORTANT!

INTR-UN CUVANT ANIMALELE SUNT BATUTE SI MALTRATATE IN TOATE CULTURILE LUMII.

ASTA SE VA OPRI CURAND FITI SIGURI!(aceasta campanie se va numi,, politia animalelor'')

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care iubesc animalele va rog veniti vineri(20 aprilie) in fata primariei din bucuresti la ora 11 deoarece prefectul Capitalei a inaintat un alt proiect de lege care presupune eutanasierea cainilor care nu sunt adoptati in termen de 7 zile.pentru detalii intrati pe http://mirunik-protectiaanimalelor.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

30 aprilie*scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ador animalele. Am si eu o pisica si o iubesc din tot sufletul si urasc ce fac anumiti oameni animaleleor; daca ar fi dupa mine as vrea sa se dea amenzi usturatoare pentu maltratarea animalelor sau chiar condamnare la inchisoare pentru ca animalele sunt doar niste fiinte nevinovate si nu merita...imi place mult ideea ta si imi umple inima de bucurie sa vad ca my sunt iubitori de animale pe pamantul acesta. :X

| patty32 a răspuns:

Imi plac absolut toate animalele:X

| •·.·Glam·.·Girl·.·• a răspuns:

Da imi plac animalele la nebunie, de aceea am si eu o nimfa. Imi place ideea ta cu campania pentru protectia animalelor si te sustzin xo

| annemarry_1498 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult animalele.Imi plac toate, nu pot sa spun ca am un animal preferata.Eu am doua pisici si un caine. Foarte frumos din partea ta sa infintezi o campanie pentru protectia animalelor. Succes! Pa-pa.

| ouclocit a răspuns:

Mie imi plac toate animalele si da ai dreptate si mie cand vad animale precum pisici si caini i-as lua acasa numai ca stau la bloc si nu am loc pentru ele!