| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa infintez o campanie pentru cainii vagabonti! Am banii, dar nu stiu cum

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Te ajut eu cu niste otrava ca a mai ramas de atunci cand era invazie de sobolani in beci.

| PaulCCraciun a răspuns:

"o campanie pentru cainii vagabonzi", ce inseamna pro sau contra? in orice caz, nu ar tb eutanasiati (ci doar cazurile extreme, daca au vreo boala sau ceva de genu), ci doar castrati pentru ca asa nu o sa se mai inmulteasca iar masculilor le scade agresivitatea, cel mai bine ar fi sa fie stransi absolut toti cainii, fara exceptie, si dusi in locuri special amenajate. Desigur, eutanasierea, dpdv, e cea mai eiftina si rapida metoda, castrarea este o metoda cu efect in timp, vreo 5-15 ani, dar este mai, sa zicem ortodoxa, decat sa ii omoram. Oricum, exista deja organizatii care privesc cainii vagabonzi, iar daca ziceai ca ai bani, poti incerca un parteneriat.

| Birjaru a răspuns:

Daca vrei sa-i eutanasiezi te ajut eu

| anonim_4396 explică (pentru Birjaru):

Cel mai tamppit raspuns