| Alinna20 a întrebat:

Va plac cainii? de ce?

Răspuns Câştigător
| KoX a răspuns:

Da am si eu o catelusa carla big grin
cand s-a dus la mare o vecina s-a prins intr-o plasa si a duso la fund de tot si... era sa moara... dar a sarit cainele si a salvato totusi a murit el
P.s. DanielGuitar ai probleme mari sg daca as veadea pe cineva ca chinuie un caine vb lu taicamio bataia lui nu siar luao nimeni

20 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Imi plac fiindca sunt loiali, foarte inteligneti, si usor de dresat!

| NoName1234 a răspuns:

Da! Foarte mult pentru ca ei nu sunt ca oamneii daca tu ii iubesti si ei te iubesc indiferent de cum esti tu prost sau destept urat sau frumos...pentru ei nu conteaza.Sunt niste finte foarte bune, blande si iubitoare le iubesc enorm de mult!
P.S: DanielGuitar nu chinui caini!
Frate deci esti prost sau ce? Si ce daca era un caine in spatele tau? Ce nu avea voie terbuia sa iti faca tie "maiestate" loc? Zici ca tea omorat ca STATEA! Ai probleme mintale copile cred!
Am spus ce gandeam si faza cu teau urmarit caini pentru ca tu ai 10 ani poate nu iti dai seama dar puteau fi 2 variante dc faceau asta:
1. Erau caini pui/tineri si credeau ca te joci cu ei SAU
2. Vroiau sa te fugareasca putin sa iesi de pe teriroriul lor
Ca de prins nu vroiau sa te prinda ca crede-ma caini alerg mult mai repede ca oamneni nu conteaza ca mergeai cu bicicleta
Deci gandeste-te sa zicem ca tu crezi ca caini aia care teau speriat sunt rai (chiar daca nu sunt)
Dar dc sa chinui alti caini pentru ca te-ai speriat tu putin? Nu inseamna ca toti caini sunt la fel ca aia (nu ca aia ar fi rai dar acum incerc sa te fac sa nu mai chinui caini asa ca iti explic ca nu e bine ce faci!) Deci numai te rog eu tie nu tiar place sa te chinuie cineva
Ei sunt foarte iubitori si stiu caini care au murit pentru stapani lor adica caini ai politistilor care au sarit sa ii loveasca pe ei glontul si multe altele de la o emisiune documentar(adica adevarate povestile)
Crede-ma daca ai avea un animal tiai da seama ce fiinte bune si iubitoare sunt

| Esperança a răspuns:

Cainii.hmm eu am un boxer dar nu il pot numi "caine" mi se pare un cuvant cam dur, eu ii zic "bebe" desi e cam marehee hee da face parte dintr-o rasa cu un IQ f ridicat.Invata repede ceva, mai ales prostii big grin, bate la usa mea cand vrea sa ies la el si daca as sta acum sa iti povestesc tot ce stie si sa iti demonstrez cat e de destept. mi-ar lua ore in sirhee hee Boxerii si buldogii raman preferatii mei.bye

| Alinna20 explică:

Nu stiu... nu prea pot alege un raspuns castigator... dar, va bifez inteligent

| Vizitiul a răspuns:

Doar catelele. Pentru ca ridica...coada.

| DrDeath a răspuns:

Un caine NU te abandoneaza cand esti in pericol, se sacrifica pentru tine si are grija de stapanul lui.
Acum partile rele:Sunt cam greu de intretinut daca nu sunt dresati.

| Georgiiiii a răspuns:

Ai auzit de expresia: "Cainele, cel mai bun prieten al omului?"
ei bine, daca ai auzit atunci afla ca de asta imi plac mie cainii.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Mai sunt si caini vagabonzi foarte rai de mi se face si frica.Dar in rest ii ador,pentru ca sunt blanzi, jucausi, loiali si f. inteligenti.

| MrTroll a răspuns:

Nu! imi plac caini de pa strada! cer eutanasierea (omorârea)de urgenta.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru MrTroll):

Doamne cum poti sa spui asa ceva, moama sa te prind eu ca te fac bucati cum sa zici asa ceva si aia sunt tot un suflet si poate sunt rai q oamenii deoarece au patit multe datorita oamenilor si eu am adoptat o catelusa la fel fugea de oameni cand ii vedea latra fugea dar pana la urma s`a impacat q ideea ca eu nu`i voi face rau. Cum poti sa zici asa cev a. Esti cumva un monstru?`:l

| MrTroll a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Scuze pentru raspuns a intrat altcineva pe cont.

| bangau91 a răspuns:

Nu imi plac pentru ca sunt stelist (era o gluma ) ii ador datorita faptului ca e singuru prieten al omului, el nu te tradeaza niciodata

| Leon a răspuns:

Pt ca au onoare si nu te abandoneaza niciodata.

| dan_2834 a răspuns:

Imi plac foarte mult cainii. Poate pentru ca se zice ca ei sunt prietenii adevarati ai omului.Ma inteleg ff bine cu cainii.Si eu am un catelus si chiar si atunci cand sunt suparata vine langa mine si parca ma alinta, am senzatia ca ma intelege cel mai bine, mai bine decat un om in ciuda faptului ca nu poate comunica asemeni acestuia.Animalul simte cel mai bine omul.Nu degeaba se spune asta"Cainele e cel mai bun prieten al omului."

| TpuNoName123 a răspuns:

Daa:X
Am şi eu un bichon.
Este foarte drăgălaş şi se joacă mereu.
Şi când te plictiseşti te poţi juca cu el.

| Skrillex13 a răspuns:

DAAAA:X:X:X:XIi ador!:X:X:XSunt asa mici si dragalashi!:X:X:X:Xeu am 6 catei.Un lup si 4 corcituri.big grinDar sunt foarte frumoshibig grin:X:X:X

Sa mai mentionez ca-i ador!

| ctinionut a răspuns:

Da imi plac pentru ca sunt alaturi de tine oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! pentru ca cand aveam 5 ani, ma jucam in parc, iar din spatele meu a venit un caine foarte mare si infricosator, iar eu nu stiam ca e in spatele meu. cainele ala zici ca era un diavol (scuze pentru cuvant). si mi-a latrat odata de mi-a sarit inima din loc.iar acum mi-e frica de toti cainii. in momentul acela am jurat ca nu o sa iubesc niciodata cainii, si daca am curaj, chiar o sa ii torturez! de atunci eu consider ca cainele nu este cel mai bun prieten al omului, ci pisica! sunt atat de dragalase si simpatice! de cand ma stiu iubesc pisicile! sunt preferatele mele! cat despre dilema cu cainii, nu conteaza daca nu ma crezi, asta e adevarul! toti ma intraba de ce mie asa de frica de caini, iar eu, jenat, imi povestesc aceasta poveste(dilema etc.). mie jena sa spun aceasta poveste, dar vreau sa stie toata lumea cat de rai pot fii cainii, chiar daca sunt si caini buni. si daca de intereseaza de ce mie mai frica de caini poti sa mai vezi o poveste:
cand ma dadeam cu bicicleta (la 7 ani) am trecut din greseala pe langa doi caini.ei au inceput sa ma alerge! eram foarte panicat, si apoi am dat din picioare ca fulgerul! cand am scapat de ei picioarele mele erau deja moarte laughing (de oboseala) cand am scapat de ei m-am dus direct acasa.inima imi batea extrem de repede (de la frica). dar acum ca am 10 ani mi-a mai crescut curajul ^.^. acum pot sa chinui cainii pana nu mai pot laughing. acum intelegi cat de tare ti se poate schimba viata din doar 3 caini? oricum eu ma bucur pentru ca nu ma mai tem asa tare da caini...si sunt fericit ca am scapat de groaza asta. sfarsit!

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

DoamneElaughing)) Nu suport pisicileeeeeee...Sa nu le vad le urasc,, cum poti sa urasti ainii, asa dragalasi, minunati, loiali q nasucu` ala al lor negru si frumos :X:X Ii adorrr, ii ador mult de tot. Bine nu pot sa zic despre pisici ca sunt tot asa dragalase, nu prea le inghit insa chiar daca le urasc nu as putea sa chinui una sau sa o las de izbeliste daca are vreo prolema. in general nu imi place sa vad animalele suferindhappy

| Lauraign a răspuns:

Sunt destepti, simpatici, jucausi...cel mai bun prieten al omuluiwinking