| smile20000 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! funda! Acum trec intra 5a si de trei ani de zile ma rog de parintii mei sa imi cumpere un chow chow. mama este de acord ca mi-l cumpara daca am grja de el dar tata nici nu vrea sa auda de asta. Am muncit pentru. examen in fiecare zi cu cate un prof de mate si rom doar ca sa imi cumpere un caine! Mai am un frate care so rugat de tata o saptamana sa ii ia un hamster si eu cumparat 2 hamsteri si pe mine care m-am rugat 3 ani sa imi cumpere un chow chow! Eu stau la casa si am o curte imensa si sunt de destul de rasponsabila cu un caine mai ales ca chow chow-ul estte rasa preferata a lui mama si o sapu ca o sa ma ajute din cand in cand! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Sabiina a răspuns:

Pai daca mama ta te lasa, ce`ar fi sa o convingi sa-i faceti tatalui tau o `surpriza` si sa veniti acasa cu un chow chow?batting eyelashes Stiu ca ar fi cam ciudat, dar in multe cazuri a mers. Vorbeste cu mama ta, poate il convinge si pe tatal tau. Gaseste argumente puternice. Spune`i ca stati la curte si ca nu o sa aveti probleme cu el, ca vrei si tu un animal, nu doar fratele tau, ca e nedrept fata de tine. Poate il convingi si cu ajutorul mamei tale. Bafta!:*

6 răspunsuri:
| smile20000 explică:

Nu ma cheama asa

| NitrowsDwt a răspuns:

Si eu trec intra 5-a si imi voi lua un bishon.Dar nu eu am hotarat asta ci mama mealaughing. Deci tu si mama ta puteti lua catelul.

| LifeIsHard a răspuns:

Te cheama cumva stefan cornea? si esti la scoala pro ingenio?

| LifeIsHard a răspuns:

Te cheama stefan cornea?

| kIdDox3 a răspuns:

Asa a fost si la minelaughing. Tata nu era de acord.mama asa si asabig grin.Dar am primit catelul de la o prietena.A mei nu au zis nimiclaughing. Acum eu m-am cam saturat de el...iar parintii mei mai ca il ingijesc ca si pe copilul lor.happyDoar du-te si i-allaughing.O sa se ataseze de el imediat.

| NoNameMe13 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu mama ta, sa te dai pe langa ea ca sa zic asahee hee. Ea il poate convinge pe tatal tau. Spune-i cat de mult iti doresti cainele si convinge-o ca vei fi foarte grijulie. Bafta! :*