| smile20000 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! funda! Acum trec intra 5a si de trei ani de zile ma rog de parintii mei sa imi cumpere un chow chow. mama este de acord ca mi-l cumpara daca am grja de el dar tata nici nu vrea sa auda de asta. Am muncit pentru. examen in fiecare zi cu cate un prof de mate si rom doar ca sa imi cumpere un caine! Mai am un frate care so rugat de tata o saptamana sa ii ia un hamster si eu cumparat 2 hamsteri si pe mine care m-am rugat 3 ani sa imi cumpere un chow chow! Va rog ajutati-ma! sunt disperata! funda!

12 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,eu cred ca ar trebui sa mai astepti cativa ani pana devii mai responsabil,este altceva un hamster, nu se compara cu un caine, este mult mai mic si mai usor de ingrijit.Nu cred ca ai timp de un chow,trebuie periat de doua ori pe zi,lasa mult par,se comporta ca o pisica,vrea sa intre in evidenta cu orice, nu prea are chef de joaca pentru ca este un caine nonsportiv, eu nu as tine un chow doar in curte...
poate ii convingi cu niste poze...

| MMihai a răspuns:

Cea mai caracteristica trasatura a cainelui este limba albastru-neagra, care este o raritate printre rasele de caini.
Chow-Chow-ul are o blana dubla alcatuita dintr-un par exterior des si un puf moale si lanos. Cele mai frecvente culori sunt rosu (ruginiu), negru sau cafeniu deschis.
Inaltimea la greaban este de 46-56 cm, iar greutatea corporala este de 20-32 kg.
chow chow= este un câine destul de mare, dacă stați la bloc nici nu ai unde să îl ții!

| MMihai a răspuns:

Vezi ce răspunsuri s-au dat aici :
http://www.tpu.ro/......dau-funda/

| MMihai a răspuns:

Vezi ce răspunsuri s-au dat aici
http://www.tpu.ro/......ificat-de/

| smile20000 explică:

P.S. stau la casa

| Sabiina a răspuns:

Da`i exemplu tatalui tau `povestea` cu fratele tau. Spune`i ca e nedrept fata de tine. Daca nu accepta ai putea sa iei alta rasa de caine mai mica si mai usor de ingrijit cum ar fi un Chihuahua, affenpinscher [care e foarte foarte dulce e ca o papusa.], un canische pitic, etc. Mai ales daca stai la apartament nu poti sa tii un chow chow. Si incearca sa fii mai responsabila, mai ordonata, mai ascultatoare ca sa le demonstrezi ca esti demna de un catelus. Multa bafta si sper sa-l convingi. :*

| Tiara81 a răspuns:

Si la mine e aceeasi situatie cu tata.dar eu (sincer) nu l-am putut convinge in niciun fel...dar ma gandesc eu la cevawinking...trebuie sa pot.si tu la fel tongue

| Andarock a răspuns:

---> Daca inveti bine, esti cuminte, nu esti obraznica si estii buna, atunci o sa-ti cumpere un Chow Chow. happy

---> Mai trebuie sa negociezi cu parintii tai si pana la urma o sa-ti cumpere catelul! happy

---> Numai bine! puppy dog eyes

| larascumpik a răspuns:

Pai este totusi o responsabilitate cu un caine mai ales chow chow eu am un bichon maltez si e foarte greu sa ii intretin blana dapai la chow chow dar daca vrei sa til cumpere trebuie sa ii asculti ori ce iti spun sa faci curatenie sa fii cuminte sa inveti bine prima modalitate asa am facut si eu si nu mi-a mers poate tie iti merge iar a doua modalitate care am facut-o eu si poti sa o faci este sa o pui pe mama ta sa til cumpere si cand o sa il vada in casa nu o sa poata sa il deie afara pentru ca a dat bani pe el si pana la urma o sa se invete cu el si o sa il pastrezi asa am facut eu. Funda? am mare nevoie de ea

| larascumpik a răspuns:

Pai si eu am un bichon maltez si l-am obtinut greu prima modalitate a fost sa fiu cuminte sa invat bine si sa fac curat in casa a doua modalitate a fost sa o pun pe mama sa mi-l cumpere fara a sti tata si mi la cumparat si cand l-a vazut tata in casa nu la putut da afara pentru ca am dat foarte multi bani pe el si pana la urma sa invatat cu el. Funda?

| georgiana_8974 a răspuns:

Deci spune-i ca vei invata foarte bine sh roagal sh spune-i ca te-a durut cand ia cumparat 2 hamsteri...sh mai roagal pana o sa-ti ia spune-i ca il meriti fundita?