| chittty a întrebat:

Am o pisica care a fost trantita de ciment si apoi aruncata! Acum nu prea se misca si deabea respira... Misca doar din picioare. Are limba miscata, dar nu tare. Nu deschide ochii. Sunt sanse sa isi mai revina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă o duci de urgență la veterinar, da. Poate avea leziuni interne, fracturi, hemoragie etc, iar toate aceste lucruri pot fi depistate doar în urma unui control veterniar/ a unei radiografii. Sunt veterinari care au și program prelungit (urgențe). Telefonează-le și vezi care e dispus s-o ajute. Altfel, o pierzi. Până atunci, ridică-i capul mai sus de restul trupului, pentru a putea respira și a nu se îneca cu vomă. Uf, biata de ea!

5 răspunsuri:
| blablabla66 a răspuns:

De ce ai face asta? Doamne fereste. Bietul suflet sad sper sa traiasca. Du-o la urgente veterinare. Si ea merita sa traiasca. Si da-i apa

| chittty explică:

Eu stau la tara si veterinarul nu prea e la servici... Multumesc oricum!

| floresdemayo a răspuns (pentru chittty):

O înfășori într-o pătură și o transporți la orice veterinar. Oricum, e de preferat să o duci la un medic, care are cabinetul la oraș. Iei o mașină (de ocazie), dacă vrei să o salvezi. Bănuiesc că suferă îngrozitor. Nu o ajuți cu nimic dacă-i plângi de milă, trebuie să faci ceva util pentru ea.

| chittty explică:

Multumesc, dar a murit cand am ajuns la veterinar...