| anonim_4396 a întrebat:

Va rog. din suflet sa mi ziceti ce sa fac am un catel care nu este de rasa are 6 luni de doua zile numai mananca deloc ..are diaree ce sa fac m am dus la veterinar la doi chiar si mi au zis pareri diferite. mi-a zis ca are o boala care daca nu ii fac tratament la timp moare dar eu n am incredere in ei deloc

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Atunci, o sa manance dupa vitamnia C si aspatofort

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Se poarte sa aiba multe lucruri.

daca face febra si nu mananca, cel mai probabil este o suprainfectie bacteriana, dar nu este obligatoriu. (poate fi ceva viral, si atunci schema de tratament este cu totul alta)

pentru lipsa poftei de mancare :

perfuzie cu vitamina C si aspatofort ca sa inceapa sa manace, si, antibiotic (daca este cazul)

la veterinar cu el.

| gabytza387 a răspuns (pentru IMC90):

Deci nu mananca. vomita... nu are febra se joaca cu mine dar nah nefiind mancat are el o stare de moleseala, i am dat ciorbita cu paine inmuiata si de atunci se pare ca nu ia priit. a vomitat o si n a mai mancat nimic sad mi-a zis cineva sa i dau orez fiert cu un pic de delicat pentru diaree ce parere ai?sad

| gabytza387 a răspuns (pentru IMC90):

Tin sa va zic ca nu l am dus la doctor deloc happy i am dat o pastila de diarere pe gat... putin ceai de izma si a doua zii era in stare sa manance si castronul laughing) ma bucur ca numai are nimic acum am sa incerc sa fiu mai atenta la ce mananca

| IMC90 a răspuns (pentru gabytza387):

Atunci, o sa manance dupa vitamnia C si aspatofort

| hunterpainting a răspuns:

Nu ai incredere in veterinari dar intrebi necunoscuti pe internet.
fa ce zic veterinarii

| lovitddefulger a răspuns:

Http://www.zooland.ro/......-6199.html
Tratamentul medicamentos este suficient.Vaccinul ajuta si el.Cred ca asta sa fie.

| kikidulcik a răspuns:

Cred ca mai bine ii faci vaccin, cred ca are parvoviroza....mai bine ai incredere in ei... poate au dreptate. funda?

| 33550096 a răspuns:

Daca are diaree scoate-l afara sa mananca ierba. o sai treaca.Bafta!

| Rebedeea96 a răspuns:

I-ai facut vaccinul? Daca NU....trebuie sa i-l faci cat mai repede! Am avut si eu un caine...tot asa facea, i-am facut vaccinul si nu am mai avut probleme dupa aceea!winkingsper ca ti-am fost de ajutorhappy