| MelissaaWhyNot a întrebat:

Am un caine de 4 luni. De doua zile nu mănâncă, nu bea apa si are diaree. Am fost cu el la veterinar si mi-au dat 2 injecți una pentru febră și alta pentru diaree cu diagnosticul diaree hemoragica. ( sunt in Germania ) dar eu cred ca e jigodie asa ca l-am ars putin pe botic pentru ca toti mi-au zis ca e ultima varianta pentru ca daca nu moare. nici veterniarul nu mi-a dat sanse la viata decat intr-o clinica privata ceea ce nu imi permit. ce sa fac sa-i treacă? Ajutor sunt disperată

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, cred ca nu ai minte deloc, cum sa arzi un caine pe bot cand el are diaree si mai iese cu sange?
Daca tu te tavalesti pe jos de dureri de burta si ai scaune diareice, crezi ca-ti va trece daca cineva iti baga in fier inrosit de foc, in nas?
Nu stiu daca aveti creier cand preferati sa dai asemenea chinuri unui beit animal, din prostie!

Du animalul la veterinar acum, ca are nevoie de niste perfuzii, fiind atat de dehidratat si niste antibiotice tot in perfuzii puse, pentru ca, cel mai probabil are o bacterie, sau virus la stomac. Asta este ultima lui sansa, du-l urgent la medic!

| Freya1 a răspuns:

Te-am mai intrebat o data de ce dracu sa arzi cainele.Sunteti dementi, il duci la medic il face bine ii da tratament sau cel putin ii lungeste putin viata daca e sa nu se poata face chiar nimic da nu il chinui asa

| leapșa a răspuns:

Nu-l poti duce la un alt veterinar care sa-i faca o ecografie?
E altfel cand vede, afla exact problema.
Pe langa asta, nu-l tine-n frig si da-i sa manance ceva mai consistent.