| dora321 a întrebat:

Va rog este urgent!
De dimineata am observat ca broscuta mea testoasa sta apatica pe platforma acvariului cu gatul intins. Am luat-o din acvariu si am observat ca are corpul imflamat,iar la o perioada de timp casca gura larg si intinde gatul,parca ar deranjao ceva,sau parca nu are aer.
Va rog,ajutati-ma daca stiti ce as putea sa-i fac,sunt disperata, sunt foarte atasata de ea.

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Broscuta ta are pneumonie si de aceea casca gura larg. E intr-o stare destul de avansata si e posibil sa moara.

Indicat ar fi sa o duci la un veterinar ca sa o vada si sa ii faca ceva.

Daca nu iti permiti, pune-o la caldura si nu o mai lasa in apa. O poti pune in altceva mai mic, astfel incat caldura sa nu se piarda. Din cand in cand sa o uzi.

Totusi, du-o la veterinat cat mai repede.

Pa, pa.

| dora321 explică (pentru sonya):

Veterinarii din zona mea nu au competenta in tratarea altor animle in afara de pisici si caini, ma temeam de asta, adica, de faptul ca ar putea avea pneumonie. O sa fac tot posibilul sa nu o las sa sufere si sa o fac bine. Multumesc mult pentru raspuns!

| sonya a răspuns (pentru dora321):

Imi pare rau. Tot ce poti face este sa o tii la caldurica si din cand in cand sa o uzi.