| kawaii69 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati nu stiu cum sa imi conving parinti sa imi ia un caine; mama zice ca daca ar primi un chiuaua poate dar poate lar pastra dar noi stam la bloc, tatalui nmeu nu ii plac cainii mici daci nu ma lasa iar cu unul mare nici atat plssss ajutati-ma sa ii conving sa imi ia un caine caci ei nu ca nu ma lasa pentru ca costa multdeoarece prietena mea a avut vara trecut o catea ( a dat-o) ea a facut 4 pui (era peckinez) ea a vrut sa imi dea 1 pe gratis dar parinti ba plsssss ajutati-ma o sugestie ceva cum sa-i conving?

FUndA LA RESPUNSUL CARE II CONVINGE SI VOT DAR NU VREU DASTEA CUM AR FI SPUNEI CA VEI INVATA MAI BINE CA FACI CURAT CA LA EI NU MERGE ASA...

7 răspunsuri:
| ღm0tzataaღ a răspuns:

Trebuie sa le arati ca esti responsabila.Ai putea sa iti strangi niste bani si sa le spui ca ii vei ajuta cu cheltuielie financiare...adk platesti jum din pretul vaccinului pentru caine sau jum din pretul macarii pentru el.In ceea ce priveste marimea ti-as sugera sa cauti o varianta de mijloc...sa nu fie nici prea mare nici prea mikhappy

Sper ca te-am ajutat

Bye.Bye

| kawaii69 explică:

Tot nu merge nici una din cele 2 zice ca nici nu ma audex-(

| kawaii69 explică:

Cum adica sa ajut la manare? am doar 9 ani x-(

| kawaii69 explică:

In legatura cu vacanta llol ca il voi lua si pe el

| BiBILiKaMica a răspuns:

Am si eu parintii asa... Eu m-am comportat frumos, mi-am facut temele, m-am trezit la 6 dimineata si am fost responsabila!
De ziua mea voi avea posibilitatea sa primesc un caine!
Incearca!

| Cocodrilo a răspuns:

Mady, te-ai gandit cine-l scoate la plimbare dis de dimineata pe ploaie, pe zapada, pe caldura?
Iti place sa mergi in vacanta cu parintii? S-ar putea dupa o vreme sa,, nu mai" pentru ca nu veti avea cu cine lasa pe,, cel mic". Sau daca il veti lasa la cineva strain il veti gasi plans de tristete. Probabil ca la varsta ta nu te deranjeaza ca in casa voastra are sa puta,, putin altfel" si ca o s-a cam fie par peste tot.
Si cel mai important: niciun animal,, de companie" nu e fericit in captivitate, in casa. Saracele animale nu au de ales. Daca ar putea vorbi... Va trebui sa il respecti, sa faci lucruri de dragul lui si in felul lui, nu al tau.

Orisicat, nu vreau sa insinuez ca e o crima sa iti doresti un caine, dimpotriva, esti mai mult ca sigur un suflet bun si prietenos.

| fulia a răspuns:

Pai incearca sa faci multe fapte bune, curatenie sa o ajuti pe mata ta la facut mancare, etc, sai ajuti la diverse lucruri! mult noroc! bafta!