| adam37 a întrebat:

Buna am o intrebare ce as putea face ca sa imi conving parintii sa-mi iau un caine acum cateva luni am convinso pe mama dar dupa ce l-a auzit pe tata ca el nu vrea un caine+ ca stam la bloc sia schimbat parerea si nu am nici o problema invat foarte bine, sunt responsabila, ordonata dar nu stiu de ce nu vor sa-mi ia ajutati-ma va rog sad imi doresc un caine de vreo 6 ani chiar la gradinita de mos craciun am primit unu dar l-a calcat masina sad va rog sa ma ajutati sad

1 răspuns:
| Ioana241 a răspuns:

Aceeași problema am avut si eu. Mama era de acord, tata nu. Asa ca odata am vazut ceva anunt in ziar, am vazut catelusii pe Skype, eu cu mama ne-am indragostit. Am mers sa ii vedem pe viu si atunci mi-m luat catelusa, iar tata cand a vazut-o s-a inmuiat tot si acum o iubeste. Se shimba mult perspectiva unui om cand il pui fata in fata cu situatia laughing si eu stau la bloc, iar catelusa mea e caniche pitic ^^ deci, eu spun sa intri in "cocardasie" cu mama ta si sper ca iese bine laughing bafta!