| theStar a întrebat:

Va rog. urgent! am nevoie de raspunsul vostrucrying((( acum 20 de min pisica mea a cazut pe geam de la etajul 6. am gasit`o si acum e f suparata. nu stiu daca si-a rupt ceva. dar e f sristasi abia isi tine ochii deschisi. ce sa fac crying? crying

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Probabil e si speriata. dar cel mai bie ar fi sa o uci la un veterinar cine stie poate a patit ceva i s a rupt ceva. Tu daca o tii acasa nu ai ce sa ii faci ca nu vorbeste sa o intrebi ce o doare

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bine ca nu are traumatisme, e bine sa o tii sub observatie cateva zile.

| ViVi a răspuns:

Du-te la doctor veterinar mai bine decat sa intrebi pe TPUtongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mergi la veterinar... Palpai. o pe la membre, coaste... vezi unde reactioneaza ca ar durea-o
Daca e ceva grav, eutanasiaz-o, nu o lasa sa se chinuie.

| ralucaralu a răspuns:

Pai mergi cu ea repede la veterinar.va stii ce sa faca... e speriata oricum... e mai rau daca nu mananca.succes

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar!
Poate tu crezi ca e bine dar sigur a patit cv!
Si un consult nu strica!
Succes si ai grija de ea!
O pisica este ca un copil!
Omgggggggggggg crying
Saracu pisu crying

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Doamne du-o la veterinar! Pisica mea era sa moara si a cazut doar de la 2! Grabeste-te!

| putzulica a răspuns:

Mai e intreaga? daca da... duo la doctor s-au mai arunc-o odata!

| soseta ucigasa a răspuns:

Mai arunc-o o data poate mai vrea o data si de asta e trista

| vilmaristul a răspuns:

Mai ai timp de,, confidente"
n ai doctor de,, familie felina"?

| Instinkt a răspuns:

Du-te urgent la veterinar pune pisico intr-o patura dar cu grija ca poate are oase rupte si duoo imediat la veterinar

| theStar explică:

Mc pentru sfaturi... oricum scumpica e mai bine... a venit medicul veterinar acasa si i`a facut injectiile necesare...la prima vdr dupa consulattie nu a avut hemoragie interna, niciun os fracturat. e bine cu toate ca a cazut de la 6. dar na` sper ca de acum sa stea cuminte

| Marry:X a răspuns:

Buna. Multumeste-i lui D-zeu ca nu a murit pana acum. Du-te cat poti de repede la veterinar ca sa nu faca hemoragie interna sau un hematom la creiercrying. fugi repede. Pa pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai stai aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi cu ea la un medic veterinar.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau te consultam pe tine ca ai glumit? pisica nu cred ca a patit ceva.