| LadyKira a întrebat:

Pisica mea a căzut în nas de la etajul 3 la miezul nopţii. Am găsit-o şi are nasul rupt, îi curge sânge; nu vrea să mănânce, dacă bea lapte sau apă îi curge pe nas şi nu poate respira.
La veterinar e închis. Ce mă fac?

Răspuns Câştigător
| Rak3Tz a răspuns:

Asteapta pana cand va fi la veterinar deschis, tine-ti pisica cat mai izolata si n-o lasa sa faca tot felul de lucruri pentru ca poate face o infectie si va fi mult mai rau.

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu mai sunt alti veterinari in oras? Trebuie neaparat dusa la doctor

| Crucified a răspuns:

Pe gură nu poate respira? thinking

| Flynn2001 a răspuns:

Invata sa inchizi geamul... trebuie sa fie un spital veterinar.

| LadyKira explică (pentru Flynn2001):

Păi geamul avea plasă de ţânţari. Eu am 2 pisici. Ele s-au certat pe pervaz şi una a împins-o pe cealaltă încât s-a desfăcut plasa şi cealaltă a căzut. Slavă Domnului acum e sănătoasă şi s-au împăcat.big grin

| Flynn2001 a răspuns (pentru LadyKira):

laughing asta-i bine

| cristian100 a răspuns:

Bandajeaza-i nasu si ea o sa invete sa respire pe gura. nu-i mai da nimic de mancare doar cand ii trebuie.Imi pare rau pentru ea.Dar daca vrei intra in taxi cu ea si spune-i taximetristului sa te duca la un vet deschis.Ca ar putea murii daca nu o ingrijesti repede.Dar e si ciudat ca pisicile aterizeaza mereu in picioare.

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Are rupta piramida nazala, mergi la veterinar...