| Crisstttina a întrebat:

Vi se pare corect ca etnobotanicele sa fie legale iar marijuana nu?

Răspuns Câştigător
| Acier a răspuns:

Sa fie legale ambele, ca de existat oricum exista. Cine le consuma sa isi si asume problemele ulterioare si asa dispar si grupurile infractionale, cred.
Sa fie pedepsiti doar cei care le distribuie copiilor.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici etnobotanicele nu mai sunt legale. Parerea mea personala este ca toate trebuie interzise. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Nici-una din ele nu sunt legale si e bine asa, marijuana la fel de rea e dar se foloseste pentru uz medical in general si infractorii isi dauneaza viata fumand-o.

| Leocerba a răspuns (pentru mgtow):

Ce figura esti cu ocheții aia si te exprimi asa ciudat "infractorii isi dauneaza viata fumand-o". Semeni cu purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, e unu` Cristian Ciocan laughing sigur mai vrei sa te faci sofer?
Bafta, Spetsnaze!

| mgtow a răspuns (pentru Leocerba):

Mersi de compliment, soferia ramane in sufletul meu si daca as avea ochelarii aia mi-ar fi placut mai mult numai ca erau de la un prieten spaniol de care mi-am luat ramas bun inainte sa vin in Romania.

| IMC90 a răspuns:

Nu.

Etnobotanicele sunt cea mai nenorocita otrava. Nici heroina nu te darama asa tare intr-un timp atat de scurt.

Marijuana trebuie legalizata. E plin de tampiti care n-au incercat da-si dau cu parerea, fiindca asa au auzit ei...

Iarba nu creaza dependenta fizica, nu te transforma intr-o persoana violenta (asa cum o face alcoolul) si nu da halucinatii.
N-am vazut persoane fumate violente, dar am vazut multi betivi care si-au dat cu sapa-n cap. Desigur ala care e fumat (si cauta ciocolata la nonstop) e penal. E o tragedie, daca cumva ramanem fara ciocolata...
S-a intors lumea cu susu-n jos daca n-ai voie iarba dar ai voie sa te *p*h*u*t*i in kuur legal.
A scoate in afara legii ceva ce nu dauneaza celor din jur este un atentat la adresa libertatii umane.

Dar nu inteleg un lucru, ce treaba are intrebarea ta cu animalele de companie... Sau e un hobby? :))
http://www.youtube.com/watch?v=s6D05MtaAKU

| Crisstttina explică (pentru IMC90):

Sincer acum imi pare rau ca mam grabit cu cu fundita happy cu siguranta tio acordam tiebatting eyelashes insfarsit cineva pro Marijuanei

nony
| nony a răspuns:

Astea va mai lipseau, marijuana si etnobotanice, in rest voi sunteti ¨praful¨. Te-ai prins?

| Crisstttina explică:

Avand in vedere ca etnobotanicele fac foarte mult rau organismului iar marijuana nu.

| Crisstttina explică:

Parerea fiecaruia. Dupa mine Marijuana ar trebui legalizata happy