| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce colectionati/ce pasiuni aveti?

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bani de tot felul. Pasiuni? Citit, IT, electronica.

| untu a răspuns:

Eu am o colectie de bacnote si monezi vechi din trecut (1800-pana acum) si o colectie de timbre postale (filatelie) sunt foarte bine pastrate pana acum! Acuma colectionez obiecte vechi si antice pentru un muzeu de vechituri intr-un foisor!

| deeeaqq a răspuns:

Să vă enervez pe voi, iubirile mele.
Sau să mănânc ca un elefant.

| Darkmagic a răspuns:

Colectionez mingii de golf si sunt pasionat sa numar de cate ori s-au scris pe Hei TPU cuvintele "monezi" si "bacnota", adica, "nota emisa de...bac".
Mai am un hobby. big grin
Incerc sa calculez daca primind cate doua monede pentru fiecare "monezi", pot sa ma las de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De colectionat nu colectionez. Ca pasiuni am cititul si desenatul, desi nu le fac chiar zilnic. Tu ce pasiuni ai sau ce colectionezi?

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-un timp colectionam monezi/bacnote vechi/din alte tari dar cand a facut mama curatenie in camera le-a aruncat (nu intentionat)... AM facut fotbal 4 ani dar acum din cauza la antrenor care nu ma baga in teren/nu ma lua in cantonament am decis sa ma las... Gamingul imi place dar as fi vrut sa ma apuc de airsoft dar nu ma lasa mama sau sa ma apuc sa colectionez cutite dar aceeasi poveste. Chiar si carti mi-ar place sa colectionez dar nu sa le citesc.

| anonim_4396 explică (pentru GeorgeBerbec):

De fapt, daca ma gandesc mai bine si eu colectionez citate, pare bizar, dar ma reprezinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place mult sa citesc { in ultimul timp poezii de Dan Tipurita } si sa ascult muzica hip hop. Ador k-boxingul, dar momentan ma multumesc doar cu privitul. laughing
Colectionez neintentionat cercei, cand vad o pereche faina nu ma pot abtine sa nu o cumpar. Majoritatea coclesc nepurtati, iar o mica parte ii port pe gulerul camasilor. Mi-ar placea sa colectionez tricouri sau cutite.

| Desireღ a răspuns:

Voiam să spun că (,) colecționez tampoane, dar pe site'u ăsta nu ştie toată lumea de sarcasm, aşa că lasă.

- http://imgur.com/a/XTkwH -
Și mai nou cântatul

| deeeaqq a răspuns (pentru Desireღ):

Era o colecţie frumoasă, păcat că nu o colecţionezi sad

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Desireღ):

Frumos fund.

| raduspace10 a răspuns:

Minerale... am avut pe vremuri colectia aia Comorile Pamantului

| Sebastian777333 a răspuns:

Sunt pasionat de cărți. Cât mai multe cărți. Este cineva care nu are ce face cu cărțile, să mi le dea. eu le citesc... sunt înnebunit.

| Elena2001BR a răspuns:

Eu colectionez monede vechi și șervețele cu diferite modele

| Pana_Nicu_Alexandru_1989 a răspuns:

Eu colectionez carti de joc numite Yu-Gi-Oh!, Duel Master.Mai colectionez monezi, bacnote. Daca apare ceva interesant si pot colectiona incerc sa reusesc asa ceva.