| Sofia08 a întrebat:

Voi ce colectii aveti? Va place sa colectionati ceva anume si daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Obiecte simple care reprezintă mai mult sau mai puțin momente din viața mea. Câteva le am la vedere prin camera.

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Brichete si bancnote+monede. cele mai vechi pe care le am sunt cateva bancnote de 5000 lei, 100 lei de prin 1945-49

| Sofia08 explică (pentru Danzell):

Eu cea mai veche moneda am gasit-o in gradina. e de prin 1840.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram copila, adunam pietre.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Ceasurile scheleton pentru ca imi place sa vad rotitele cum se misca prin el fara sal desfac

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Eu colectionez Brichete.Am inceput sa castig la Kent,Pall Mall,etc... si imi place, chiar daca nu fumez happy, fumeaza tata, iar eu cum prind un cod, il si bag pe site happy

| CaziPloaie a răspuns:

Inainte colectam banuti sau bagnote din mai multe tarii, mi se pareau uimitoare si am invatat si cam ce monede sunt in alte tari, a fost folositor, tu ce colectezi?

| Sofia08 explică (pentru CaziPloaie):

Si eu am o colectie de monede vechi din vreo 30 de tari si bancnote din Rusia si Romania pe care intr-un timp voiam sa le schimb dar m-am razgindit dupa ce am aflat ca au iesit din circulatie si 10000 lei s-au echivalat cu 1 ron.