| anonim_4396 a întrebat:

Voi aveti colectii? Ce colectionati?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Imi place intrebarea ta, avand in vedere ca nu prea mai exissta multi colectionari, cum erau odata cu timbre, etc.

Eu am colectionat servetele, stiu ca pare absurd... aveam peste 600-700 de bucati cu modele diferita, in multe cutii, cu iepurai, flori, modele interesante, culori interesante. Inca le am, a durat mult sa le strang.

Cand eram mai mica coletionam pietre, aveam multe adunate de la mare sau din alte locuri.

Prin clasa a 5-a aveam colectie de pixuri. Veneam la scoala cu cate 200 de pixuri diferite in timp ce acasa mai aveam cateva sute care nu scriau, un sertar plin. Era putin ciudat.

Oricum, astept sa imi spui ce colectionezi tu.

Multa bafta!

6 răspunsuri:
| deniisu a răspuns:

Pai cand eram mica colectionam servetele. avem o gramada si inca le mai am
jucari de la oua kinder(inca le mai colectionezbig grin)
apoi am gasit un caite imens cu vederi lipite(era al mamei mele)si am continuat colectia si de atunci am tot cumparat vederi de peste tot unde am fost si le-am lipit acolo si le strang in continuare:d
dupa aceea am inceput sa colectionez pliante
acum vreo 2 ani am gasit un album cu timbre.era un album special plin cu timbre.era colectia tatalui meulaughingsi am inceput si eu sa lipesc.dar acum nu mai stiu unde estebig grin
si acum colectionez birchete si cuti de chibritebig grin si etichete de la hainebig grin si cuti si sticle de parfumuri:X a da era sa uit.colectionez si papusi de portelan si jucari de plus:X:X si reviste.si facem colectie de postare cu o prietena. avem un dita mai dosarulaughing tu ce colectionezi?smug ca eu am o multime de colectilaughingrolling on the floor

| ladygaga a răspuns:

Cand eram mica mai colectionam servetele, dar m.am lasat :]]

| Nolkyz a răspuns:

Colectionez oja big grin

| QuizMaster a răspuns:

Pachete de tigari,de toate tipurile. ultimele achizitii au fost pachete de PLAYBOY, STALLION, REDBULL luate de la granita cu Bulgaria.De asemena mai colectionez fundite pe TPU, esti amabil sa ma ajuti sa-mi maresc colectia dandumi o fundita, pls?happy

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Colectionez de toate.De la timbre,servetele,bani,brelocuri si pix-uri colorate pana la esarfe,bratari ale prieteniei,camasi colorate,insigne, lacuri de unghii, postere cu diverse trupe rock si figurine de la McDonald's.
Bye!

| Moraru_Adelina_1997 a răspuns:

Asta ma intreba-m si eu.