| RM94 a întrebat:

Ce rasa de caine preferati si de ce?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îmi plac cam toate rasele, dar ceva mai puţin cele foarte agresive.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ciobanesc german, pentru frumusete, inteligenta si devotamentul sau.

| michelia a răspuns:

Cei cu blanita si cu figura expresiva, de preferinta de talie mica sau mijlocie : pechinez metis, pomeranian, chow chow, bichon, canis, beagle, labrador.
Si o mentiune pentru Saint - Bernard.

| 8mariastar a răspuns:

Bichon Maltez
pentru ca e draglas iubeste copii si este jucaus, pufos si foarte prietenos

| svartirhimnar a răspuns:

Îmi plac foarte mult ăia Saint-Bernard, sunt foarte drăguţi.
De asemenea, îmi place şi Golden Retriever.
Nu am un motiv anume, pur şi simplu din ce am citit au o personalitate foarte dezvoltată şi sunt inteligenţi.

| Firdinica a răspuns:

Eu prefer beagles pentru ca sunt asa de simpatici si frumosi! >.

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Ciobanesc german, pentru ca este loial si foarte usor de dresat.