| dolllhouse a întrebat:

Voi sunteti de acord cu eunatasierea cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| MarinaElena a răspuns:

NU! NEVER! cum a spus si"musicmakesmefree" cine ar face acest lucru este un adevarat monstru! este ceva foarte crud din partea oamenilor:O:O:O:Oangry. Dumnezeu a creat cainii pentru ca noi sa avem grija d ei,pentru ca ei sa ne ajute sa ne jucam cu ei nu pentru ca noi sa ii omoram! Este adevarat, ca este o problema cu catelusii vagabonzi(sunt prea multi) dar eutanasierea nu este o solutie! O idee ar fi sa ii sterilizeze/castreze, iar daca mai exista oameni cu suflet acestia ar putea fi adoptati:X.

14 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Nu! Nu sunt de acord si niciodata nu voi fi.
Exista si alte solutii!
De exemplu :
sa ii castreze si nu se vor mai inmulti
sa faca un adapost pentru animale
...sunt mai multe sa ii omoare, in niciun caz
Pentru "uirebitpunctro" eu daca as fi atacata din 3 directi diferite si ce? Asta nu inseamna ca nu aveau un motiv nu ca a fost bine ce au facut dar isi aparau teritoriul nu au sarit din senin ca nu aveau ce face. Si pentru copii abandonati in orfelinate sau pentru batrani abandonati de familiile lor avem destule. Un adapost de caini-niciunu! Ci si ele sunt fiinte ca copii si batrani si ce daca nu sunt oameni si ei sunt fiinte si au sentimente...
"BrownDogxoxo" uite si ea a fost atacata dar tot nu vrea sa fie omorati si tu vrei deci nu mia zice:
uirebitpunctro a răspuns:
Eu sunt. Si tu ai fi daca ai fi fost atacata in trecut de caini pe strada...(etc)
Scuze nu am vrut sa fiu rautacioasa nu o lua personal dar iubesc animalele f mult
Deci concluzia nu nu sunt de acord cu euntansierea cainilor happy

| DEBrown a răspuns:

Cei care ziceti ca v-au atacat, asta se datoreaza faptului ca nu au ce manca. Ar trebui sa se faca adaposturi speciale pentru ei, nu sa fie eutanasiati.

| BRG a răspuns:

Da deoarece sau înmulțit foarte tare și sînt agresivi, m au mușcat doi cîini, și nu m-ai pot face antitetanus, eu am și diabet, deci ar trebui repede de tot eutanasiați acești cîini vagabonzi.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Nuuu bietii de ei imi e mila de tot ce misca si moare din cauza oamenilor care nu sunt oameni

| sebywarlord a răspuns:

Eu da,pentru ca deja devin agresivi si incep sa muste oamenii,si voi astia disperati de genu " ine face asa ceva e un monstru" retardatilor caini aia sufera foarte mult stand signuri pe strada in frig, fara mancare etc, mai bine morti decat sa moara ei singuri de foame

| uirebitpunctro a răspuns:

Eu sunt. Si tu ai fi daca ai fi fost atacata in trecut de caini pe strada. Sa vezi ce "frumos" e cand te ataca din 3 directii diferite si nu ai nimic in mana cu care sa te aperi.

| uirebitpunctro a răspuns:

Pentru Pirate

"Adaposturi speciale" pentru caini?
Intr-o tara in care nu avem adaposturi suficiente pentru copii abandonati in orfelinate sau pentru batrani abandonati de familiile lor?

Cred ca visezi, amice!

| Cosmin_2153 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... vorbesc cu un coleg din USA si imi spune ca la ei 'maidanezii' sunt luati de hingheri si tinuti cam 2 saptamani, max. 1 luna in adapost, pentru a fi revendicati. Apoi, citez: "they're put to sleep".

In Sinaia vad ca au gasit o solutie usoara impotriva babelor care faceau cheta si isi luau 'catelusii blocului' inapoi de la adapost, ca pe urma sa ii lase tot pe strada: au marit taxa de revendicare de la 50 la 250 RON.

Sterilizarea este o solutie, insa nu cred ca ar fi de ajuns in Romania. Avem atat de multi incat cred ca ar dura cel putin inca pe atat de la revolutie ca sa scapam de comunitari doar sterilizandu-i...

Nici mie nu-mi place ideea cu eutanasierea si nu sunt de acord cu ea... numai ca la un moment dat trebuie luate niste decizii spre binele tuturor, inclusiv al cateilor. Nu este cu nimic mai uman sa ii lasam pe strada, dupa cum spunea si altcineva cu vreo 3 comentarii inainte de mine.

In sfarsit, initiativa asta pare utila si promitatoare, daca va fi facuta bine si va ajunge la urechile celor responsabili: www.snoop.ro

| Bianca_5451 a răspuns:

Nup.

| blddeea a răspuns:

Bineinteles ca nu. Mi bine amendarea celor care le dau drumul pe strada.

| Musicmakesmefree a răspuns:

Cu siguranta nu.Cine face asa ceva e un monstru!

| horea212 a răspuns:

Nuuuuu is vagabonti dAR draguti si sunt si ei fiinte pentru dumnezeu

| BrownDogxoxo a răspuns:

straight face Dooooamne.
Daa, si eu am fost atacata de un saint bernardhee hee
Era sa ma omoare, da' nu-l urasc, si nu ma feresc de el straight face
Yo nu sunt de acord! Monstrii sunt cei care fac asta >.>