| hotterinsummer a întrebat:

Cine e de acord cu uciderea cainilor vagabonzi?! eu nu

27 răspunsuri:
| chokingvictim a răspuns:

Dar cu uciderea vacilor,porcilor,caprelor, mieilor, gainilor etc esti?

| hotterinsummer explică (pentru chokingvictim):

Nunnunununununuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| NuDauFunda a răspuns:

Ce-as mai eutanasia-o si eu pe Udrea...

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu sunt de acord,dar parerea noastra nu are nici o valuare, mult mai bun ar fi un adapsot in fiecare oras, dar cica nu sunt bani pentru asa cevahappy

| Cezar a răspuns:

Cand o sa te muste un caine tare as dori sa iti aud raspunsulhee hee

| hotterinsummer explică (pentru Cezar):

Pana acum nu m-a muscat nici unul si daca mar musca nu mias schimba parerea

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ai alta solutie impotriva celor agresivi?

| hotterinsummer explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Pe cei agresivi sai ucida alta solutie nu am dar sanu ucida in nici un caz puii si pe cei blanzi si iubitori

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru hotterinsummer):

Din pacate noi inca nu suntem la fel de civilizati sa avem centre speciale pentru animalele parasite si o retea solida si sustinuta de guvern care sa se ocupe de astfel de probleme...

| annakarenina a răspuns:

Nu sunt de acord cu eutanasierea lor, consider ca se pot strange fonduri pentru adaposturi, multe tari au asa ceva, unde cainii si alte animale fara stapan sunt bine ingrijite. Unii oameni considera ca nu sunt la fel de importante, dar sunt, animalele ne sunt niste vesnici prieteni care ne asculta, ne sunt aproape si au un suflet ce intelege si simte foarte puternic, in ciuda faptului ca nu cuvanta.

| someonelikeu a răspuns:

Eu nu sunt de acord sunt niste animalute prea dragalase si nevinovate
chiar aseara am vazut ecva ingrozitor la tv cum ca udrea vrea sa ai omoarea si o sa voteze pentru asta si mai multe pers erau de acord de la pdl

| someonelikeu a răspuns:

Mai este o varianta sa se faca un adapost pentru ei si sa i sterilizeze ca sa nu mai faca pui si apoi ai da spre adoptie sau au grija de ei la acel adapost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Eu nu, nu, nu si nu! Am fost azi la un circ era pe gratis unde a fost un elefant si m-a facut sa planf fiindca stiam ca acele animale sunt chinuite si tin sa aflu mai multe detalii despre ele dar mai bine iar castra pe toti si gata.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Nu sunt de acord cu uciderea lor ci ar trebui dusi intr-un centru de adoptie ca lumea sa-i poata sa-i adopte!

| Λndrei a răspuns:

Eu zic ca ar trebui prinsi toti si in cazul in care cineva vrea sa-i adopte sa-i ia. Daca nu, nu vad alta optiune...

| serose a răspuns (pentru Λndrei):

Http://www.youtube.com/watch?v=8VXEydFRHP0 aici gasiti o metoda cam scumpa pentru prinderea unui cane de rasa care a muscat un om.de ce Romania este mereu codoasa europei? mentionez ca ei nu au caini vagabonzi.

| dana85 a răspuns:

Injectia trebuie data celor din vina si nepasarea carora au ajuns ai nimanui, pe strada...si eu, si tu...suntem vinovati! Trebuie sa ne asumam responsabilitatea faptelor noastre si solutii de ocrotire, adapost, nu crima!
Avem fonduri pentru campanii prelungite, masine scumpe pentru companii si departamente, dineuri luxoase...iar pentru biete suflete nenorocite, doar injectia letala!

| ReallySomebody a răspuns:

Dupa parerea mea, udrea e o retardata. De ce dracu sa ucida cainii, si sa nu le faca adaposturi. Cand am auzit la TV stirea.pff.am inceput sa lacrimez, deoarece si eu am avut o catea care mi-a murit.si actualul caine mi-a fugit.dar multumesc bunului Dumnezeu l-am gasit. Si daca ar fi fost cainele meu in aceasta situatie, de a fi ucis, fara nicio vina, daca cainele meu nu s`ar fi intors acasa si ar fi fost ucis. Ea nu se gandeste ca poate, si acei caini sufera, chiar daca nu pot vorbi si spune ce ii doare.sunt fiinte si nu trebuie ucise. Daca pe ea ar fi abandonat`o maicasa, si altcineva ar fi dat lege ca, copii fara mama sa fie ucisi, i`ar fi placut. Doamne fereaste, pe toata lumea, si le doresc tuturor sa aiba o familie fericita.Dar, va rog sa citit in special aceasta fraza, pe toti care postati la intrebare. DACA ACEI CAINI, POATE NU TOTI, DAR IN MARE PARTE AU STAPANI CARE ASTEAPTA O ZI IN CARE SE VA FACE O MINUNE, SI LE VA FI GASIT CAINELE. DE CE SA NU GANDIM POZITIV, SI SA LUAM SI EXEMPLELE BUNE, NU NUMAI CAZURIILE CAND CAINI MUSCA OAMENII. SI IN + DE ASTA, CAINII NU SE APUCA DIN SENIS SA SARA LA OAMENI, SI STIU NU O SA IMI DATI DREPTATE MAJORIATEA VOSTRA, DAR EU ZIC CA AR TREBUI GANDIT CU INIMA APOI APLICAT.Nici eu nu sunt de acord, deoarece iubesc toti canii din lume si daca i`as putea lua acasa, pe toti i`as lua, si le-asi oferi o viata buna. UDREA E O RATATA.:-J

| Stefanu a răspuns:

Nici eu nu sint de acord cu uciderea cainilor vagabonti, deoarece ei nu sint de vina, ca niste PROSTI i-au cumparat si s-au plictisit de ele.
Stima!

| Jesye a răspuns:

Decat sa hainareasca pe drumuri mai bine le faci injectie happy...trebuie sa te gandesti ca ei sufera.1 nu au stapan, nu le da nimeni de mancare, nu au adapost+ ca unii sunt sunt foarte violenti

| hotterinsummer explică:

Ar trebui ca UDREA sa se gandeasca sa faca mai multe adaposturi decatsai omoare, e si asta o solutie
mie mi se pare ca o solutie mai buna ar fi sa fie un copil presedinte pentru ca el se gandeste numai la bine pe tara sa, nu la bani

| gebeleizis a răspuns:

Nu sunt un om crud, dar cand vezi ca te ataca cainii sau pe altcineva deja trebuie luate masuri. daca tu nu esti de acord atunci cand o sa ai copii sau deja ai si o sa fie muscati.sau chiar tu.o sa intrebi : CINE E DE ACORD SA FIE MUSCAT? EU NU.

| bambolina07 a răspuns:

Sunt adaposturi dar mai mult nu ii poate tine acolo.nimeni nu va veni sa adopte un caine urat, agresiv.etc.eu sunt de acord dar nu cu uciderea lor ci cu castrarea lor.marea mea problema e ca atunci cand vin hingherii vecinii ii baga repede in casa iar dupa ce pleaca le da drumul pe strada din nou.astia sunt iubitori de caini? daca ii iubesti iai frate acasa nu sa stea sa ma manance pe mine noaptea cand vin de la munca sau pe copii

| Iulia1231 a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord ca toti ceilalti, pentru ca si animalele de pe strada au dreptul la viata, nu de acea le-a cerat Dumnezeu, sa traiasca si ar fi frumos ca cineva sa faca un adapost pentru ei unde sa fie hraniti, ingrijiti si adoptati! big grin

| Iulia1231 a răspuns (pentru Iulia1231):

Nu este nici chiar asa de bine sa fie adoptati pentru ca ei pot fi rai si isi pot musca stapanii. Deci ar fi bine sa stea la adapost sau pot fi dresati sa nu mai muste.

| Iulia1231 a răspuns:

Nu este bine nici sa fie adoptati pentru ca pot fi rai chiar daca arata simpatic. Mai bine stau la adapost sau cineva sa ii dreseze.

| serose a răspuns:

Aici puteti vedea o metoda cam scumpa pentru capturarea unui caine de rasa care a muscat un om.Mentionez ca ei nu au caini vagabonzi.Intrebarea mea este de ce Romania este mereu codoasa?

http://www.youtube.com/watch?v=8VXEydFRHP0