| sakira a întrebat:

Voua inotul vi se pare un sport greu de practicat?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde cum te antrenezi. Daca te invata o persoana calma si care stie sa te motiveze poti realiza foarte multe. Orice pare greu la inceput. Decat sa il caracterizez ca fiind un sport greu l-as numi frumos.

| adriangabor92 a răspuns:

Nu, dar este si sanatos pentru organism

| VoiceWithin a răspuns:

Nu, este foarte frumos si util! greu nu este daca esti ambitios, chiar luna asta ma voi inscrie la niste cursuri de inot happy

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Eu cand inot, ma relaxez. Dar eu il practic sa ma relaxez. Insa cei care il practica ca sport de performanta, li se poate parea greu cu competitiile si toate alea happy

Pa, pa.

| Kanghu a răspuns:

Mai degraba relaxant.

| Petronela a răspuns:

Nu, inotul este un sport usor

| Denisaa a răspuns:

Nu chiar, mie imi place foarte mult apa.
Nu merg la inot, dar daca as merge as adoralove struck

Deci cred ca e usor, mai ales daca iti place...

| Alisa a răspuns:

Normal ca nu. Atata timp cat si stii si o iei ca pe o pasiune este frumos si este si bun in acelasi timp pentru organism. Eu practic inotul si mi se pare ceva foarte bun, te si relaxeaza.

| dragutzyka29 a răspuns:

Mie nu mi se pare greu.Depinde totusi si de tine de exemplu am o prietena careia ii e cam frica de apa si a mers cativa ani la inot si tot i se pare greu. Dar DACA TE ANTRENEZI NU TI SE VA PAREA greu de loc.Succes.

| katty_8059 a răspuns:

Da il ador :X:X

| heyulika a răspuns:

Nu chiarhappy insa e solicitant.trebuie sa invingi, sa lupti cu apa si cu mainile si cu picioarele. E sanatos, iti faci niste muschi, un tonus perfecthappy nici de invatat nu e prea greu, insa trebuie sa ai curaj si trebuie sa te obisnuiesti sa fii cu capul in apa...pentru ca nu e o senzatie prea placutahappy

| max_4494 a răspuns:

Totul este greu de practicat cand esti neindemanatic.

| Aiurita a răspuns:

Nu zic ca e greu, dar nici foarte usor nu e. Inotul e un sport care stimuleaza toti muschii si foarte solicitant. De multe ori, daca nu faci respiratiile si miscariile corect poti sa te ineci. Dar daca iti place cea ce faci tot merita. Conteaza mult si profesorul care te atreneaza. El trebuie sa stie mai bine ca tine cat poti inota si cat nu. Nu uita intr-un fel inotul e un fel de lupta cu apa laughing Adica trebuie sa tragi cu mainile, sa te impingi in asa fel incat sa castigi viteza. Eu acum am zis daca vrei sa faci performanta[cam asta am inteles din intrebarea ta thinking]
In schimb daca vrei sa inveti doar sa inoti atunci e mai usor.
Sper ca am ajutat si crede-ma ca inotul e un sport frumos si merita practicat mai ales daca iti place apa.
Bye! ^^