| Bixx a întrebat:

Vreau niste carti interesante de beletristica...(multe si frum.) funtitza!

2 răspunsuri:
| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Eu am citit de curând Maitreiy a lui Mircea Eliade şi, sincer, mi s-a părut o carte genială. Nu are multe pagini şi garantez că-ţi va plăcea. Se poate găsi şi pe internet: http://www.scribd.com/doc/2478490/Eliade-Mircea-Maitreyi
Numai bine!
Pumpkin Pie

| ninita a răspuns:

Depinde pentru ce clasa?
universale nu ti-ar placea?
poti citi :-Cei trei muschetari, Dupa 20 de ani, Vicontele de Bragelone, Masca de fier de A. Dumas
-Jane Eyre de C. Bronte
sau romanesti>>>>>>>-La medeleni, Ulita copilariei,-In casa bunicilor de I. Teodoreanu

Sunt carti frumoase, pentru orice varsta si orice gusturi. Le-am citit si mi-au placut. Lectura placuta