| Goodmonsterr a întrebat:

Vreau sa iau la scoala un iepure cap de leu inca mic, nu am cusca si nu am cum sa cumpar acum, in ce il pot baga? Este un drum cu autobuzul.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Decat sa-ti faci probleme de astea mai bine ai lua un abecedar.
Cum sa scrii "is pure" si "in ce il pot bags"?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru AlexHazulThau):

Incearca sa te exprimi decent! "Nenicule" sa-i spui unuia care ti-i aproape si de varsta un pic mai mare ca tine. Eu ti-as putea fi bunic si, in primul rand, sunt strain. Iar explicatia ta este slaba. Inseamna ca ar fi trebuit sa scrie "ia pure"? Mai mult, inainte de a posta ceva, TPU iti atrage atentia sa verifici ce ai scris.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai voie sa duci la scoala animale!

| sierra1 a răspuns:

Tu ai sărit din autobuz in drum spre școală de n-ai mai ajuns la orele de română?

| dullcat a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? Chinui in acest mod animalul, mai ales daca il inghesui intr-o geanta unde nu poate respira, plus ca risti sa iti faci tu probleme referitoare la purtare.Mai si risti sa il pierzi, sa il scapi si sa fie calcat de o masina, etc.Animalele acestea se transporta in cusca adecvata cand il transporti, la veterinar etc, indiferent unde mergi. Nu este catel sa il poti tine in lesa.

| ReddY25 a răspuns:

Ești okay?

| 120bulevard a răspuns:

Daca aduci animale in institutiile de invatamant poti fi examtriculat.