| butuc55 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pitbull pentru ca o sa ma mut la casa si vreau sa nu imi intre in curte toti tiganii si betivi in curte si m-am gandit la un pitbull dar am auzit ca dupa o anumita periaoda de timp trebuie eutanasiat deoarece devine agresiv chiar si cu stapanul este adevarat? dau funditaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| Cupcakestar a răspuns:

Nu,nu este adevarat! Asta este chestia care ma enerveaza cel mai tare!(de prostiile care le spun unii oameni)!
Acelasi lucru se spune si despre rottweileri, dar stai linistit, nu v-a trebui sa-ti eutanasiezi cainele dupa un timp!
Poti sa iti iei un pitbull fara grija ca dupa cativa ani v-a 'innebuni'!

8 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Pitbull-ul nu e caine de paza,nici amstaff-ul. Aceste doua rase adora sa fie in compania oamenilor,mai ales a copiilor,ei au fost creati pentru lupte intre caini,mai putin amstaff-ul, care a fost creat pentru "a fi bun la toate", pe cand pe PitBull s-a continuat pe aceeasi linie. Daca vrei un caine de paza iti recomand rottweiller-ul sau ciobanesc German, dar pur, cumparat dintr-o canisa.

| Cupcakestar a răspuns (pentru RedNose):

Daca stam bine sa ne gandim, nici un caine nu a fost creat pentru lupta!
Doar pentru ca noi, oamenii am pus chestia asta cu luptele intre caini 'in functiune' asta nu inseamna ca PitBull-ul a fost creat pentru lupta!

| RedNose a răspuns (pentru Cupcakestar):

E na,vezi ca la PitBull asta s-a urmarit,sa fie cat mai rezistent pentru a face fata. Pitbullii pentru a vedea daca merita reprodusi, daca au ce transmite genetic sunt pusi la lupte, dar nu lupte cum sunt alea de se omoara unul pe altul, e ceva mai diferit, daca nu ma insel se numesc roll-uri.

| RedNose a răspuns:

Restul e un mit.

| viotedy a răspuns:

Nu e adevarat.

| HardCore7750 a răspuns:

Foarte adevarat, trebuie sa ai lant calumea, Pitbulli ucide si oameni daca ii apuca nebunia, ca sa fie calm cu stapanul trebuie sa il faci sa se teama de tine, mai bine ia un Ciobanesc German pentru sguranta ta.
O zi buna

| Cupcakestar a răspuns:

Daca ai vrea sa iti schibi parerea si sa iti iei alta rasa de caine(doar din cauza 'miturilor') iti recomand Doberman-ul, eu am avut si pana a murit a fost foarte cuminte si da, este o rasa de 'paza', ca sa zic asa!

| butuc55 explică:

O sa bag in el o bataie de o sa se cace pe el daca are curajul sa sara la mine sau la cineva trebuie sa il invat sa stie de frica am eu ac de cojocu luiwinking