| IoIo123 a întrebat:

Vreau sa țin un câine în casa, dar mama nu ma lăsa. Imi zice mereu ca va face foarte mare mizerie si sa nu mai incerc să o conving. Ce sa fac? Cum sa o conving să ma lase sa tin un caine în casă?

Răspuns Câştigător
| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Probabil ca ei nu considera ca esti capabila sa ai grija de caine, sau e doar un moft care o data indeplinit te vei plictisi repede si un animal nu este o jucarie, traieste mult si trebuie acordata atentia necesara toata viata lui, trebuie sa le demonstrezi ca vei avea rabdarea necesara sa faci fata acestei obligatii nu doar o scurta perioada.Bafta!

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ii spui ca o sa ai tu grijă de el. Tu o sa cureti dupa el, o sa il plimbi

| Eastwood a răspuns:

Un caine are nevoie de libertate, sa alerge, sa se simta liber. Daca stai la apartament, pica chestia asta, bine, depinde si ce rasa e cainele si de ce talie este.
Totusi arata-i ca esti responsabil, poate reusesti sa o convingi, dar doar prin faptewinking!

| Dogx a răspuns:

Salut, nu ii usor sa ai un caine...
Îl inveti sa faca afara...
Îl dresezi sa mearga singur in curte ( daca stai la casa )
De ex. eu stau la bloc si eu am vrut sa imi iau dar dupa am stat pe ganduri si am zis ca mai bine sa nu imi iau.

| Andrieș_Anca_2001 a răspuns:

Ar trebui sa intelegi alegerea ei.Nu iti ia un caine cu un anumit motiv.
Eu am avut o pisica, cu toate ca un membru din familia mea nu il dorea. Ce crezi? Dupa 2 luni am dat-o. De ce? Incepusera certuri pe baza animalului de casa.
Decat sa-ti iei un animal, dar sa stii ca peste scurt timp il vei da, parca nici nu-ti mai vine sa-ti mai doresti unul. Asa ca... iti faci rau si tie, dar si animalutului tau.
Sper ca te-am sfatuit cat se poate de bine! Funda?