| Claudiuu7 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de o rasa de porumbei care sa ramana la mine si sa nu mai plece dar nu stiu ce sa aleg si care e mai buna dintre voiajori si jucatori galateni.

Răspuns Câştigător
| AndreeaCF a răspuns:

Cu siguranta se vor intoarce la tine numai daca au pui in voliera. Se mai poate ca vecinul tau sa-ti fure din porumbei atunci cand se aseaza pe voliera lui (cu capcane) asta e partea nasoala. Sa le pui inele la picioruse cand sunt pui. Asa ii poti recunoaste. Cred ca stiai asta.
Mult succes!
P.S. Daca mai ai intrebari, nu ezita sa ma intrebi, il mai intreb pe tata ca el a crescut porumbei mult timp.

4 răspunsuri:
| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Personal, iti recomand sa-ti iei voiajori, ei se intorc intodeauna...dar cu o conditie: Trebuie sa faca pui in voaliera in care ii ti tu. Daca le dai drumul inainte sa aiba pui nu se mai intorc niciodata. Deci, tine-i incuiati in voaliera pana fac pui. Sa nu te astepti sa-ti faca pui toti deodata, vor face pe rand, dar pe acceia care au pui le mai dai drumul, pe ceilalti, nu. Sper ca te-am ajutat! Numai bine!

| Claudiuu7 explică (pentru AndreeaCF):

Multumesc mult pentru raspuns, dar eu am un vecin care are porumbei si voliera mea e la distanta de maxim 50 metri de voliera lui.Crezi ca o sa ramana la mine chiar si in cazul meu?

| Claudiuu7 explică (pentru AndreeaCF):

Iti multumesc pentru ajutor! Nu imi fac griji in privinta vecinului meu, nu indrazneste sa faca asta, stie cu cine sta de vorbawinking multumesc inca o data!

| AndreeaCF a răspuns (pentru Claudiuu7):

Cu siguranta se vor intoarce la tine numai daca au pui in voliera. Se mai poate ca vecinul tau sa-ti fure din porumbei atunci cand se aseaza pe voliera lui (cu capcane) asta e partea nasoala. Sa le pui inele la picioruse cand sunt pui. Asa ii poti recunoaste. Cred ca stiai asta.
Mult succes!
P.S. Daca mai ai intrebari, nu ezita sa ma intrebi, il mai intreb pe tata ca el a crescut porumbei mult timp.

| Bejan_Cristi_1996 a răspuns:

Daca el are 50 sa fii sigur ca ai tai o sa zboare cu ai lui si o sa se lese la el si o sa-ti vina searasad