| xannaa a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar papagal nou si nu stiu de care..Va rog frumos, dati exemplu de unul prietenos si spuneti-mi si pretul.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
peruşii.sunt foarte jucăuşi, simpatici, drăgălaşi şi atât de mici..nu ocupă mult spaţiu.Caută prin pieţe sau diferite magazine pentru animăluţe. unul costa între 20, 30 lei-50 lei.Nu ştiu sigur.Eu pe al meu am dat 50. Dar a meritat.acum este voinic, şi voios.
Uite aici mai multe informaţii despre ei:http://www.blog.petz.ro/perusi-totul-despre-ei/
şi pe acest blog(nu e al meu)găseşti multe lucruri interesante despre ei:
http://casacuperusi.wordpress.com/
Succes şi să îţi trăiască!

| xannaa explică (pentru NoNameJunior):

Multumesc,mi-am luat perus

| NoNameJunior a răspuns (pentru xannaa):

Felicitări!happy

6 răspunsuri:
| Mămăruţa10 a răspuns:

Uite eu iti recomand un agapornis.Eu consider ca este un papagal deosebit fata de toti ceilalti, trebuie sa ai multa rabdare cu el si sa ii acorzi cam 15min pe zi asa vorbind cu el si doar asa vei reusii sa il dresezi.Incearca sa faci sedintele de dresaj cam la aceeasi ora in fiecare zi si sa il rasplatesti tot timpul(gasesti multe articole despre subiectul acesta cum sa iti dresezi papagalul). Bineinteles sedintele vor ajung chiar si pana la 30 min pe zihappy. Costa cam 1 milion unul.Dar e bine sa ii iei pereche ca i se mai spune papagal amorez si sunt foarte draguti impreuna mai ales daca se asorteaza la culoare.Eu mi-am dresat papagalii sa fluiere dupa mine si cand au nevoie de apa sau mancare sau vor sa ma joc cu ei pentru ca le trebuie atentie fluieralaughing. Foarte amuzant la agapornisul meu era ca atunci cand audea muzica incepea sa danseze si era tare haios love struck. Mult succes si rabdare in achitizionarea noului tau papagalhappy!

| Marian_Sorin_1991 a răspuns:

Eu zic perus ce-l mai frumos si e si cumintelove struck am eu si nu-mi face probleme il las liber

| Geoneo a răspuns:

Papagal nou? al tau s-a invechit?

| xannaa explică (pentru Geoneo):

Nu am avut nici o data un papagal, draga!