| firedeaths a întrebat:

Buna! As vrea sa adopt si eu un papagal dar nu prea stiu vreau ceva frumos deoare perusi pot sa imi cumpar dar de exemplu pentru o nimfa sau ceva nu prea imi permite bugetul imi lasati mesaj cu ce papagal aveti sau intrati pe id-ul fire_deaths@yahoo.co.uk mai intai imi spuneti ce animal cum ce etc... dupa aia va spun despre conditii tot si as prefera sa fie pui daca s-ar putea

2 răspunsuri:
| Gesara a răspuns:

In loc sa iti cumperi un papagal care va sta toata viata lui in colivie(saracu' de el) mai bine ti-ai cumpara o pisica sau un catel

| WhiteChocolate a răspuns:

Cumpara-ti prusi.Am avut si eu.Sunt draguti,fac putina galagie,au nevoie de mancare speciala, pietre pentru cioc.Iar daca iti iei pereche, cumpara si o cutiuta pentru depus oua.