| marin_7077 a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi cumpar un papagal dar nu stiu cum sa ingrejesc de el:
Cum sa-l fac sa vorbeasca?
Ce sa fac si de ce sal feresc ca sa nu moara?
dati-mi va rog frumos frumos mai multe raspunsuri!
mersi mult mult care m-au ajutat!

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Tot ce vrei sa stii gasesti aici: http://www.elady.ro/......lilor.html :). Sper ca te-am ajutat :D.

5 răspunsuri:
| CuppiDoon a răspuns:

Pai de ex ca sa vorbeasca iti iei perus si sa fie baiat. de murit nu moare daca-i dai de mancare. Si ci vorbeala ii zici un cuvant mai scurt de mai multe ori de ex "mami" sau "pui" etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa il faci sa vorbeasca trebuie sa vorbesti mult cu el, sa repeti un cuvant de mai multe ori.
Pai trebuie sa ii dai de mancare, sa ii schimbi apa etc.
Si ca orice fiinta, papagalul are nevoie de afectiune.
Cand vremea este calduroasa atunci trebuie sa ii scoti colivia la aer. Daca vrei sa cante pune-i muzica ambientala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vb mult cu el.si nu trebuie sal ti in curent.nu trebuie sa til deoache cineva. dai mancare de 2-3 ori pe zi si apa. fai curat de 2-3 ori pe saptamana. poti sai mai dai si morcov si salata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot am un papagal si eu nu stiu!

| Valerica_6851 a răspuns:

EU pot sa-ti dau ca am unul care vorbeste:el trebuie sa stie sa spuna numelele lui (chesa)asta in primul rind, ferestel de curent, dai mincare de 2 ori pe zi, fai curat de 3 ori in saptamana, si schimbai peste fiecare 2-3 zile apa.Atitea intrebari atitea raspunsuri!